Vzpomínky‎ > ‎Prožili jsme‎ > ‎

Čarodějnice 2006

28.4. - 1.5. 2006

Jak to všechno začalo

Výlet do Novopackých lesů s honbou na zdejší čarodějnice začal už u autobusu, kdy se k nám vetřely i mnohé carodejnice čarodějnice z Prahy.

carodejniceV táboře jsme se sešli v Muzeu čarodějnických dějin, kde byly mimo jiné vystaveny pozůstatky čarodějnic, jejich kouzelnické náčiní i pár zvířátek jako třeba obrovský Křížák Sopák. Honebníci byli rozděleni do čtyř silných úderek, pro rozlišení označených barevnými páskami. Úderky měli za úkol pojmenovat se, vymyslet zaklínadlo a předvést svou představu honby na čarodějnice.

carodejnice

Noční výprava

Ještě v noci se úderky (Plamenná kladiva, Hubičky, Wampky a Košťata) vydaly do lesa vypátrat úkryt čarodějnice – zlé kralovny. Dostaly se k ní ale až po splnění úkolů u sedmi trpaslíků (Bručouna, Rejpala, Šmudly, Kejchala, Stydlína, Prófy i Štístka) i jejich Sněhurky. Všichni nakonec od trpaslíků a Sněhurky podpis dostali, a tak mohli čarodějnici usvědčit.

carodejnice

Musíme se připravit (těžko na cvičišti - lehko na bojišti)

Další dny jsme se pilně připravovali – psychicky i fyzicky při plnění úkolů a zkoušek, abychom v závěrečném Honu obstáli. Např. jsme trénovali rychlé carodejniceběhy ve štafetách, objevovali jsme nové druhy čarodějnic (ani zlý pavouk, divoká kočka a loupežník nám v tom nedokázali zabránit). Absolvovali jsme rozcvičku a letecký závod na košťatech, které si každý sám vyrobil a dovybavil.

Taky jsme objevili v lesích části zvláštních zvířat, z nich pak vznikly úplně nové zvířecí druhy. Malovali jsme plakáty a skládali protičarodějnické básně a zkusili i pantomimu.

carodejnice carodejnice carodejnice


carodejnice

carodejnice

carodejnice

Příprava jezdectva

Připravovalo se i jezdectvo. Část dětí dva dny pilně ladila své jezdecké umění na nedaleké koňské farmě na krásných fjordských koních.


   

carodejnice Dílny carodejnice

 Večer si mohli všichni oddychnout a něco zajímavého vyzkoušet v připravených dílnách (workshopech). K mání byla výroba náramků z bavlnek nebo korálků, malování na kameny, vpouštění barev, výroba svíček, sestavování origamů nebo jste se mohli zapojit do rozezvučování různých nástrojů, včetně exotické didžeridy. Poté došlo i na diskotéku s Michalem.

Závěrečný hon na čarodějnice

Vše odstartoval hluboký tón didžeridy. Úderky vyběhly obklíčit a zneškodnit poschované čarodějnice a čarodějníky.

carodejnice carodejnice

Všech deset čarodějnic bylo časem lapeno, a tak jsme mohli zapálit oheň a v jeho plameni upálit i zlou čarodějnici Gertrůdu. Pořádně jsme ji zatopili i našimi košťaty (teď už jsme je nepotřebovali). Došlo i na chutné buřtíky a mohli jsme si taky zazpívat při kytaře.

Kdo byl nejlepší

Boj byl nelítostný a na našem vítězství mají zásluhu všechny úderky. Jako nejlepší z nich byla však vyhodnocena žlutá zvaná Plamenná kladiva – i když to bylo jenom o pověstný pouhý jeden čarodějný fous.

Děkuji všem 36 dětem, 10 vedoucím, kuchařům za vydařenou akci a těším se na setkání při něčem podobném nebo v létě na táboře SOPKA

Náčelník Saša

carodejnice carodejnice carodejnice carodejnice