Vzpomínky‎ > ‎Prožili jsme‎ > ‎

Tábor 2005

Kryštofův duch, Šrek a Zlobři

tabor-2005 Náš turnus začal pěkně zostra. V pochmurném deštivém večeru přihlížely starší děti popravě Kryštofa Haranta, šlechtice z nedalekého hradu Pecka (možná si vzpomenete na popravu českých pánů na Staroměstském náměstí). Při spiritistické seanci jeho duch varoval zkoprnělé posluchače před zlými démony. A právě kvůli nim se účastníci spojili a bojovali proti nim v Celotáborové hře. Nakonec byli všichni démoni odhaleni a zničeni.

tabor-2005

Ani menší děti nebyly ušetřeny zlu - při výpravě do lesa je překvapil zlobr Šrek, ale nakonec se s ním skamarádily a dostaly příležitost stát se také malými zlobříky. Pohádkoví kamarádi Šreka je provázely každou událostí, včetně vykrajování a ozdobení perníkového panáčka i noční krádeže dekretu na pobyt v bažině od lorda Farkwáda.

tabor-2005

Puťák s vyhlídkou na hrad Pecka všechny překvapil. Ač nejstarší nebyli zpočátku schopni zvládnout sekery a dříví, nakonec zvládli i uvařit a posedět u táboráku. Druhý den byli všichni překvapeni a odměněni projížďkou na koních na louce okolo stanů. Malé děti už takové štěstí neměly – z puťáku je vyhnal déšť a tak se na koníčky dostaly až později.

Specialitou našeho turnusu byl poprvé rozjetý cyklo tábor. Cyklisti, rozdělení do dvou oddílů podle výkonnosti, vyjížděli na trasy do okolí, někdy i na celý den. Celí zabahnění se vrátili z celodenního výjezdu do Jíčína. Společně s ostatními táborníky zdolávali démony a mimoto uspořádali velký florballový turnaj.

tabor-2005

Největší akcí bylo dvoudenní klání s příznačným názvem „Hoří má panenko“.Všichni jsme se sešli před Pentagonem a hasičský náčelník všechny rozdělil do čtyř zemí. Každá zvolila název, vlajku, válečný pokřik. Po obědě se utkali sportovci z Jamajky, Havaje, Kuby a Česka při fotbalu, basketu, přehazované a ping-pongu.

Spříznění zemí bylo večer stvrzeno nevídanou osmisvatbou, jež vyvrcholila bohatou hostinou.

tabor-2005

Druhý den jsme se utkali v atletických disciplínách jednotlivců - každý bojoval za svou zem jako lev. Borci z vítězné země, s největším počtem zlatých medailí si večer zazpívli svou hymnu, k nim se přidali i další - Uhádnete, kdo vyhrál? Odpoledne mělo pokračovat zápolením hasičských týmů jednotlivých zemí, jenže pod přívalem deště muselo být odloženo. Odpadla i ukázka útoku dětského hasičského sboru z Nedaříže. Nakonec se na něj čas našel po tradiční táborové pouti. Všichni jsme se přitom vyřádili a užili vodopádů ze stříkaček místního Novopackého sboru.

Poslední večery s profesionálním kouzelníkem, Disko na rozloučenou s DJ Hobrem a noční odhalení erbu našeho turnusu byly nezapomenutelné.

V samostatném hasičském táboře (v dolním táboře) bylo 20 dětí z Jíčína a okolí – ti se účastnili i některých našich akcí, jako bylo Disko, Hoří má panenko, výlet na Hrubou Skálu s odskokem do Jičínského bazénu a táborovou pouť.