Letní tábory‎ > ‎

Cheerleadingový tábor


Sportovní tábor s cheerleadingem

Ideálními účastníky jsou slečny a chlapci 8-15 let, milující sport, gymnastiku i akrobacii a oceňující společný prožitek a zábavu při každodenním tréninku.

Cheerleadingový tábor

Program cheerleadingového tábora

Čekají nás dopolední tréninky pohybových dovedností ve sportu, sestavách, trochu gymnastiky a pro pokročilejší a mrštnější i akrobacie. Prvky akrobacie nebo jiné náročnější prvky trénujeme vždy se zabezpečením, s důrazem na bezpečné provedení. Záleží jen na dětech, zda si chtějí zkusit i náročné prvky, nebudeme je k tomu nutit.

Fyzická námaha při sportu a jiných činností je vyvážena volnějším programem, zaměřeným buď opět na cheerleading, třeba choreografii, hudební prožitek, anebo na běžný táborový program - společné hry, výlet, táboráček s buřty či diskotéka. Děti se mohou příležitostně účastnit i našeho programu volitelných aktivit pro jednotlivce Sestav si sám svůj program.

Český cheerleading

České týmy se zaměřují především na sportovní cheerleading  a s ním jsou spojeny pyramidy, složené z pětičlenných stuntů, jednu dívku z nich ostatní zvedají, případně vyhazují. K soutěžím a vystoupením je nutná fyzická i psychická příprava a týmový duch, kdy všichni táhnou za jeden provaz. I nejšikovnější člen týmu musí své vystupování podřídit společnému výsledku, jinak tým nemá šanci uspět. 

Kdo tábor povede

Programovým garantem a vedoucím cheerleadingového tábora je Michael (Miky) Novák. Miky je zkušeným trenérem cheerleadingu, trénoval děti od 6 do 17 let. K jeho osobním úspěchům patří 2. místo v českém Spirit Cheer Cup. 

V současnosti se připravuje na další soutěže, trénuje se svoji partnerkou Evou Hajnou, která se také našeho tábora účastní. Eva je v českém reprezentačním týmu, což je výběr těch nejlepších z českých cheerleadingových týmů.  

Co si vzít s sebou

Vezmi si běžné sportovní oblečení a obuv na ven. Praktické pro trénink jsou šortky. I děvčata jim dávají přednost před sukněmi.

Kvůli společnému vystoupení si vezmi také světlemodré tričko a kratší šortky, nejlépe černé barvy.

Termín/cena - Cheerleadingový tábor 2018

- pro děti 8-15 let

Turnus Termín 2018 Délka Cena Informace
a dokumenty
Podolí I
4. turnus
4.8-17.8. 14 dní 4.800 Kč Informace Podolí I
4. turnus

Informace pro všechny tábory

Všechny naše letní tábory 2018 najdete v přehledu táborů v sekci Letní tábory 2018