Letní tábory‎ > ‎

Cyklistický a sportovní tábor


Podmínky cyklistického a sportovního tábora

Převažuje cyklistický program, doplněný sportem, zábavou a odpočinkem v chatkovém táboře v Podolí I. Poměr cyklistické zábavy a sportu si každý účastník může zvolit do jisté míry sám. Někdo preferuje každodenní vyjížďky, jinému stačí sednout na kolo každý druhý den.

cyklistický tábor

Stálá základna

Chatkový tábor poskytuje pro cyklovyjížďky pohodlné zázemí. Cyklisté mohou denně uskutečnit hvězdicové vyjížďky do blízkého i vzdálenějšího okolí. Okolní příroda je mírně zvlněná s mírnými kopečky. Cílem jsou kulturní a přírodní památky nebo četná přírodní koupaliště.

cyklistický tábor

Program

Cyklisté si užijí tábor stejně jako ostatní táborníci, ale díky kolu mají více příležitostí poznávat zajímavá místa ve vzdálenějším okolí tábora a víc příležitostí ke koupání a výletům.

Sestav si svůj vlastní program

Sportovní program zaměříme na míčové a jiné kolektivní sporty a jiné aktivity, které kompenzují cyklistickou zátěž. Netradičním a oblíbeným sportem je například kin-ball a veleúspěšná novinka r. 2016 gaga-ball.

Účastníci cyklistického a sportovního tábora se zapojují také do běžných táborových činností a her svého oddílu a dle své chuti si mohou občas vybrat některou z aktivit v rámci volitelného systému Sestav si sám svůj program.

V rámci cyklistické části tábora se také naučíte vyměnit duši a zvládnete základní seřízení kola. 

Cyklistický a sportovní tábor je součástí každodenního táborového života a zapojuje se do sportovních turnajů, diskoték a dalších společných akcí v táboře.

Cyklistika umožní také zábavné a dobrodružné hry v přírodě, koupání a sport
s klasickým programem letního tábora.

cyklistický tábor

Organizace vyjížděk

Vždy před výjezdem zkontrolují vedoucí výbavu a seřízení bicyklů, příruční zavazadla a ustrojení cyklistů. Po návratu dohlédnou na ošetření kol a zajistí případné drobné opravy. Vyjížďky jsou většinou půldenní, občas celodenní.

Odpočinkový den je buď zcela bez ježdění nebo jen s malou projížďkou. Pokud si kterýkoliv z cyklistů bude potřebovat odpočinout od ježdění na kole, může některé vyjížďky vypustit a připojit se k programu klasického oddílu. 

Najeté kilometry

Délka jednotlivých vyjížděk (10-30 km/den) závisí především na věku dětí, jejich momentální fyzické kondici, počasí a neposledně i na jejich psychickém rozpoložení. Cyklistický tábor má za cíl především posílit chuť dětí provozovat cykloturistiku a vůbec aktivní pohyb. 

Celodenní výlet je prokládán přestávkami na odpočinek a jídlo, ale také na zastávku spojenou s prohlídkou zajímavých míst, koupáním atp.

Všem účastníkům od 10 do15 let cyklistický a sportovní tábor umožní:

  • každodenní nebo jen občasné vyjížďky na kole dle vlastního uvážení,
  • zvládnout základní údržbu a opravy kola,
  • klasické kolektivní i netradiční sporty,
  • dobrodružství, fůru legrace, profi diskotéky, sportovní turnaje,
  • koupání, trošku tábornictví, výlety a puťáky s přespáním v přírodě,
  • pohodovou kombinaci cyklistických a sportovních aktivit bez nudy se spoustou nových kamarádů a vždy nějaká překvapení.

Tábor je vhodný pro každé školou povinné dítko od 10 let s vlastním kolem. Ctíme tradice české táborové školy a Foglarův odkaz - samozřejmě s diskotékami a soudobým táborovým programem.

Ve Fotogalerii si můžete prohlédnout více fotek z proběhlých táborů.

cyklistický tábor

Jízdní kolo

Na tábor je nutno mít kolo horské, trekingové, krosové určené alespoň do lehkých terénů. V žádném případě nelze cyklistický tábor absolvovat na bicyklech určených jen pro jízdu po asfaltové silnici.

Kolo musí být v dobrém technickém stavu. Doporučujeme těsně před táborem prohlídku a seřízení v odborném servisu

Nezbytné vybavení

Určitě cyklistická přílba a malý batůžek, ledvinka či taška umístěná na kole a určená k uložení věcí po dobu jízdy. Do tohoto příručního zavazadla se musí vejít teplé ponožky, tričko na kolo, lehká bunda (větrovka), pláštěnka, plavky, šátek, kapesní nůž, tužka.

Další vybavení

Vybavení na tento typ tábora se blíží v mnohém běžnému táborovému vybavení. Doporučujeme 2x sportovní oblečení na kolo, 2x sportovní obuv, holínky nebo boty do bláta, spodní prádlo, ponožky, trička, lehký svetr (mikina), kraťasy, ručník, kšiltovku, spacák, hygienické potřeby, toaletní papír, baterku, cyklistickou láhev na pití, základní nářadí a náhradní díly na své kolo, případně turistickou mapu dané oblasti.

Termín/cena - Cyklistický a sportovní tábor 2017

Pro děti 10-15 let

Turnus Termín 2017 Délka Cena Informace
a dokumenty
Podolí I
1. turnus
1.7.-14.7. 14 dní 4.900 Kč Informace Podolí I
1. turnus

Informace pro všechny tábory

Všechny naše letní tábory 2017 najdete v přehledu táborů v sekci Letní tábory 2017