Letní tábory‎ > ‎

Foglarovský letní tábor


Letní tábor Zlatý potok 2018

Tradiční klasický tábor pro děti 8-15 let. Podsadové stany na rozsáhlé louce obklopené lesy, táborová kuchyně vybavená pro polní podmínky. Navazujeme na foglarovskou tradici stanových táborů uprostřed čisté přírody. Pravý tábor pro dobrodruhy, kteří se nebojí přežívat v přírodě jen s nejnutnějším vybavením.

Klasické letní tábory

Letní tábor bez elektřiny, mobilu a nudy

Tábor na Zlatém potoce patří mezi "starou klasiku". Můžete se těšit na celotáborovou hru, výlety do přírody, tábornické dovednosti, zpívání s kytarou u táborového ohně, luštění zapeklitých šifer, akční hry plné dobrodružství a nekončící zábavu. Zážitek umocní spaní v podsadových stanech v kouzelné zátoce Zlatého potoka.

Počet dětí je omezen na 25, všichni se tak rychle seznámí. Rodinná atmosféra a inspirující prostředí bez mobilu a internetu přeje kamarádským vztahům a ochotě pomáhat ostatním.

Celotáborová hra

Každý rok je jiné téma. V minulých letech jsme putovali s Bilbem Pytlíkem v Hobitovi, sledovali dobrodružství z Letopisů Narnie, doprovázeli udatného Geralta z Rivie v Zaklínači, cestovali po celém světě i galaxii, dobývali divoký západ, seděli s Artušem a jeho rytíři u kulatého stolu a zakopali válečnou sekeru s náčelníkem Apačů.

Další program

Sportujeme na rozsáhlé louce, na které každý rok stavíme volejbalové a fotbalové hřiště. Děti je rády využívají podle libosti k nejrůznějším hrám a soutěžím během celého dne.

O večerním programu rozhodují často samy děti. Mezi nejoblíbenější patří improvizované scénky a soutěže ve stylu Partičky, Risku, Kufr, Chcete být milionářem apod.

Často zpíváme při kytaře, děti se tak mohou mnohému přiučit od zkušených hráčů, jichž je mezi vedoucími hned několik.

Kromě výletů do přírody, her v lese a na louce rádi občas navštívíme nedaleké Prachatice, vykoupeme se v místním koupališti a samozřejmě utratíme něco z kapesného.

Fotogalerii z minulých táborů najdete na http://t-o-bobri.rajce.idnes.cz/

Termín/cena - Foglarovský tábor 2018

- pro děti 8-15 let, pořadatelem tábora je MC Archa 
 
Místo Termín 2018 Délka Cena Informace
a dokumenty
 
Zlatý potok 29.7.-11.8. 14 dní 3.900 Kč Informace Zlatý
potok 2018
 obsa-zeno
Přihláška

Všechny letní tábory 2018 najdete v přehledu táborů v sekci Letní tábory 2018

Další informace k táboru Zlatý potok MC Archa

Dokumenty ke stažení

Odjezd, adresa tábora, platba a další informace, včetně Posudku o zdravotní způsobilosti dítěte a Čestné prohlášení (bezinfekčnost) ke stažení: 

Informace Zlatý potok 2018

Podmínky pobytu dítěte na táboře:

Smluvní podmínky tábora Zlatý potok


Sleva pro věrné táborníky

500 Kč pro dřívější účastníky tábora Zlatý potok (tj. byli loni či dříve). Podmínkou je zaslání přihlášky a zálohy do 30.4.2018. 

Sleva pro sourozence

300 Kč pro druhého a další sourozence (sleva se netýká prvního přihlášeného ze sourozenců). Sleva je určena pro všechny, tedy i nové táborníky, a je ji možno spojit s jinými slevami.

tabor-sopka-eldorado-2009

Bezlepková dieta

Prožít prázdniny na táboře se svými vrstevníky mohou i děti, u nichž je kvůli celiakii nutná bezlepková dieta.

Jak přihlásíte své dítě na tábor

Vyplňte formulář elektronické přihlášky.
Pokud vyplníte všechna požadovaná políčka a stisknete tlačítko Odeslat, objeví se zpráva, že Vaši přihlášku evidujeme.

Přihlášku zkontrolujeme a neprodleně odešleme na Váš e-mail Potvrzení o přijetí Vašeho dítěte na náš tábor. Součástí tohoto potvrzení je přehled všech údajů, které jste napsali do formuláře přihlášky. Nic nemusíte posílat klasickou poštou.

S potvrzením přihlášky obdržíte rovněž údaje k platbě s přesnou částkou, variabilním symbolem a bankovním účtem. Platbu celé částky nebo zálohu 1.000 Kč pošlete prosím do 10 dní od potvrzení přihlášky.

Pokud váš zaměstnavatel, odbory, státní orgán či obec poskytuje příspěvek na tábor, vystavíme k tomu naší fakturu a pošleme mu ji. Podklady k fakturaci prosím zašlete pořadateli MC Archa do 10 dnů od potvrzení přihlášky. . Nebo zajistěte, aby váš zaměstnavatel zaslal pořadateli svou objednávku, pokud tento postup vyžaduje. V případě fakturace zaměstnavateli nemusíte posílat žádnou zálohu. 

Po celou zmíněnou dobu 10 dní od potvrzení přihlášky pro Vaše dítě rezervujeme místo. Pokud byste se dostali do obtíží s platbou nebo by váš zaměstnavatel nezvládl poskytnout včas podklady k fakturaci, informujte prosím pořadatele a najdeme společně řešení.

K vybranému turnusu získáte podrobné informace (odjezd/příjezd, adresa tábora, doporučené vybavení atd.). Stáhněte si příslušné Informace zde na stránce v pravém sloupci pod označením Podklady ke stažení

Spolu se staženými informacemi ke každému turnusu získáte také formulář Prohlášení rodičů (tzv. bezinfekčnost) a formulář Posudku o zdravotní způsobilosti dítěte - ten musí vyplnit ošetřující lékař Vašeho dítěte. Bez tohoto vyplněného dokumentu nemůžeme Vaše dítě na tábor přijmout. Máte-li, využijte obdobné posudky pro lyžařský výcvik, školu v přírodě apod., platné v době tábora (platnost je vždy 1 rok od jejich vydání). Stačí odevzdat kopii posudku, každopádně pokud předáte jeho originál, na konci tábora jej vrátíme.

Cena

Cena zahrnuje celodenní stravu a pití, nepřetržitý dozor, zdravotní zabezpečení, včetně zdravotního materiálu, léků a regulačních poplatků poskytnutých našimi zdravotníky, drobné ceny a sladkosti v soutěžích, programové aktivity. v ceně je též doprava z Prahy do Prachatic a zpět a doprava na výlety.

V ceně není pojištění dítěte. Pojistěte dítě dle svého uvážení. V ceně také nejsou regulační poplatky a léky při hospitalizaci dítěte a ani kapesné na výlety - doporučené kapesné na výlety je 100 Kč (celkové běžné kapesné pak 200-500 Kč).

Co si s sebou zabalit

Zabalte dítěti běžné táborové vybavení do přírody. Doporučujeme spíše starší oblečení, vhodné do lesa a na sportování. Důležité jsou alespoň dvoje kvalitní boty, které netlačí a nepromočí se, sotva vstoupíte na trávu s ranní rosou. 

Děti spí ve vlastním spacáku a na postel si dávají svou karimatku. Malé děti se tak snadno neodkopou a když se k ránu ochladí, je dobrý spacák k nezaplacení. Pokud přespávají děti v přírodě, berou si s sebou také svůj spacák. Vřele doporučujeme spacák a jeho obal označit jmenovkou dítěte. 

Společné ubytování kamarádů nebo sourozenců

V přihlášce lze uvést kamaráda, s kterým chce vaše dítě bydlet. Požadavek lze ve většině případů splnit, stačí uvést jednoho kamaráda, který naopak uvede vaše dítě.

Kam děti pojedou

Nebahovy u Prachatic

V okolí jsou lesy na soutěže a bojovky. Koupání v potoce nebo v blízkém koupališti. Ubytování v podsadových stanech pro dva, suché WC.

O pořadateli a kontakt

MC Archa a její oddíl Bobři je spolkem organizátorů letních táborů, víkendových akcí a programů pro předškoláky. Letní tábory mají 17-letou historii.

Hlavní vedoucí vlastní certifikát pro vedení letních táborů podle regulí Ministerstva školství. Má také největší zodpovědnost za průběh tábora. Na jeho posouzení záleží koho ze zájemců vezme na posty oddílových vedoucích, praktikantů, zdravotnic, do kuchyně. 

Naše snažení směřuje k zajištění pohodového pobytu Vašich dětí. Dodržujeme zásady pro Skutečně dobrý a bezpečný tábor.

Hlavním vedoucím tábora Zlatý potok je 

Vladimír Vácha, tel.: 605 873 150, e-mail: vacha.ksm@seznam.cz