Letní tábory‎ > ‎

Fotografický tábor


Letní fotografická dílna

Rád od malička tvoříš a fotografuješ? Letní fotografický tábor uspokojí všechny kluky a holky od 9 do 15 let s tvůrčí invencí a chutí zlepšit vlastní cit pro fotografii.

Fotografický tábor

Inspirace dětí

Děti rády poznávají nové techniky a vyhledávají inspiraci pro své vlastní vyjádření. Každé dítě má možnost projevit své nadání a tvořit bez zábran. Napovíme jeho pozorovacímu citu a pomůžeme v hledání vlastní cesty. Určitě jej inspiruje okolní příroda a okolní dění. Necháme jej nerušeně tvořit a jen lehce napovíme, jakou techniku fotografování použít.

Fotografický tábor je odlišný od jiných typů táborů svým nesoutěžním pojetím. Děti baví samotné fotografování a těší se z vlastních nápadů. Přijímají nové podněty od dospělých fotografů nebo od stejně zaměřených dětí. Dokončí jeden fotografický projekt a už se těší na další tvoření. Svoje umělecké nadšení si odnášejí do dalšího života.

Letní fotografický tábor - program

Byla by škoda nevyužít okolní přírodu. Pokud neprší, skoro vše se může dít venku. Podstatnou část dne se bude každé dítě zabývat fotografickou tvorbou. Fotografický tábor pomůže všem fotografům správně pozorovat okolí a vnímat nabízené možnosti. A je jedno, je-li jasná obloha nebo pod mrakem, zda jsou dobré nebo špatné světelné podmínky. Napovíme vám, jak na to.

Kromě fotografování zbude dost času na sport, koupání, soutěže, bojovky, výlety a další táborové činnosti. Účastníci fotografického tábora mohou využít náš systém volby aktivit Sestav si sám svůj program.

Fotografický tábor 2012
Připravená témata použijeme vždy podle fotografické vyspělosti každého účastníka. Začátečníci i pokročilí fotografové se mohou mnohému přiučit a zlepšit svůj cit pro dobrou fotografii.
  • Základy kompozice - zlatý řez, pravidlo třetin, perspektiva...
  • Základy fotografování - vztah mezi expozičním časem, citlivostí a clonou. Hloubka ostrosti, pohybová neostrost, nastavení citlivosti a šum snímku.
  • O fotoaparátu - složení, principy, vlastnosti, typy snímačů, citlivost.
  • Úprava fotografií v různých softwarech.
  • Druhy fotografie - portrét, krajina, makro, reportáž...
  • Časosběrná technika a panorama.

Základní technická znalost fotografie umožní každému fotografovi pořizovat zajímavé snímky. I tak je nejdůležitější vlastní nápad a zachycení neopakovatelné atmosféry fotografované scény.

Každý, kdo přijede na fotografický tábor, se může pochlubit svými fotografickými projekty na závěrečné vernisáži. Fotky dáme i na tento web. Každopádně si odvezeš své práce domů a budeš se jimi moci pochlubit a přemýšlet o dalších fotografických plánech.

Kdo fotografický tábor povede

Fotografický tábor vedou lektoři, kteří se fotografií vážně zajímají. Umějí se postarat o úplné začátečníky, stejně jako o pokročilé fotografy. 

Každému zvlášť poradí, jak přistupovat k fotografování a podělí se s nimi o vlastní zkušenost. Vlastníkům notebooku pomohou s úpravou jejich fotek na počítači.

Pro zájemce o fotografii znamená letní fotografický kurz více zajímavých a profesionálně upravených vlastních fotek.

Garantem akce je Honza Toman. Na střední a vysoké škole studoval technické obory se zaměřením na obraz, zvuk, multimedia, a dokáže vám proto snadno vysvětlit kdeco o fotoaparátu a další fajnovosti.

Kromě fotografování je jeho koníčkem potápění a jak jinak i fotografování pod vodou. Uvidíme, jak si poradí s "průzračnými" hlubinami našeho rybníku.

Vlevo vidíte vzorek jeho fotografií různých žánrů.

Co si vzít s sebou

Na tábor je dobré si vzít:
  • Fotografický přístroj lepší kvality. Ideální je zrcadlovka. Ne každý foťák v mobilu má potřebné parametry, většinou platí čím větší tím lepší (a bohužel dražší).
  • Máš-li, vezmi si notebook. I nejlepší fotky potřebují nějakou úpravu a naši lektoři ti v tom pomohou.

Tvoje fotografická výbava nebo notebook budou na táboře v bezpečí. Vždy po skončeném fotografování je bude možné bezpečně uložit u vedoucích.

Termín/cena - Fotografický tábor 2016

- pro děti 9-15 let

Turnus Termín 2016 Délka Cena Informace
a dokumenty
 
Podolí I
3. turnus
23.7.-5.8. 14 dní 4.800 Kč Informace Podolí I
3. turnus
 turnus obsazen

Informace pro všechny tábory

Všechny naše letní tábory 2016 najdete v přehledu táborů v sekci Letní tábory 2016