Letní tábory‎ > ‎

Mažoretkový tábor

Mažoretkový tábor 2018

Jsi-li dívkou ve věku 7-15 let a máš ráda pohyb, hudbu, tanec, tábor pro mažoretky si užiješ. Mažoretkový tábor je vhodný jak pro úplné začátečnice, tak členky mažoretkových oddílů.

Mažoretkový tábor

Mažoretkový tábor - program

Trénovat budou mažoretky každý den. Základem bude společný nácvik pochodových  a pódiových sestav a práce s hůlkou. Pokročilejší zvládnou těžší prvky a sestavy s tanečními prvky. Děvčata se zkušeností s hůlkou nacvičí ještě náročnější samostatnou sestavu.

S hudbou je trénink větší zábava - pochodování cvičíme na moderní muziku, holky si přirozeně zvyknou na rytmus. Při nácviku sestav vybíráme vhodnou hudbu k choreografii. Pochodové sestavy s hůlkou doplňujeme vždy základními tanečními kroky (jive, čača, samba). 

Předchozí zkušenost s hůlkou nemusí být žádná, zlepší se všechny účastnice. Náš mažoretkový kurs je hlavně o zábavě, ne o tvrdém drilu. Chceme se pobavit a přitom se naučit něco nového. Zvládnutí rytmu si ulehčíme skladbami s výrazným frázováním, cvičení proběhne v pohodové atmosféře v pohybu a s tancem.

Malý počet účastnic a dostatečný počet lektorů dovolí individuální přístup ke každé mažoretce.

Vyvážený poměr mažoretkové zábavy a klasického táborového programu. Tréninku věnují účastníce zhruba 50 % času. Tréninky jsou proloženy odpočinkovými aktivitami, tancem, zajímavými činnostmi a zábavnými večery. Sportovní vyžití, nabídka aktivit a kroužků. Prohlédněte si fotky z našich táborů.

Co si vzít s sebou

Opatřte si hůlku pro mažoretky (baton). Důležitá je její správná délka - změříte ji tak, že jeden její konec dáte pod paži a druhý by měl dosáhnout ke konečkům prstů. 

Naše lektorka Ája k tomu doplňuje: "Pokud je kratší nebo delší, hůře se s ní cvičí. V oddíle cvičíme s hůlkami železnými s gumovými koncovkami, ale dá se cvičit i s dřevěnou s dřevěnými koncovkami - hlavně ale nesmí být moc lehká, točení a vyhazování je pak těžší."

Dále přibalte tričko červené barvy, vytvoříme si jednotný dres.

Termín/cena - Mažoretkový tábor 2018

Pro děti 7-15 let

Turnus Termín 2018 Délka Cena Informace
a dokumenty
 
Doubí 2. turnus 13.7.-26.7. 14 dní 5.100 Kč Informace Doubí
2. turnus
  turnus obsazen

Informace pro všechny tábory

Všechny naše letní tábory 2018 najdete v přehledu táborů v sekci Letní tábory 2018