Pavel Knajfl

tabor-sopka-eldorado

Ahoj všem malým i velkým táborníkům, 

jmenuji se Pavel Knajfl a jsem jedním z hlavních vedoucích táborů OKO. Odmalička mě bavilo všelijaké organizování. S přibývajícím věkem jsem též zjistil, že se nejlépe cítím na dětském táboře. Spojením těchto dvou věcí bylo jasné, že se pro mě práce na dětském táboře stane srdeční záležitostí. 

Organizaci táborů se věnuji od roku 2005, kdy jsem začínal jako praktikant. Postupem času jsem se přes oddíláka, programového vedoucího a zástupce hlavního vedoucího vypracoval až k hlavasování. 

S tábory OKO spolupracuji od roku 2012. V létě jako hlavní vedoucí, v zimě jako instruktor lyží a snowboardingu. 

Vím, že kvalitní tábor dělají především schopní vedoucí, proto se snažím vždy vybrat jen ty, které osobně znám a vím, co od nich můžu čekat. Mám rád profesionální přístup, i proto je tým mých vedoucích z většiny tvořen pedagogy (učitelé, vychovatelé, trenéři mládeže …) ale i policisty. O bezpečnost a zdraví dětí potom pečují lékaři či medici. 

S dětmi řádíme, co to jde, zároveň se je snažíme rozvíjet po všech stránkách. Velký důraz klademe na budování pozitivního vztahu k pohybové aktivitě, přírodě ale hlavně k lidskosti a spolupráci mezi sebou. Bez pravidel a jasně stanoveného řádu to ale nejde. Věříme, že čím dříve se toto dětem stane vlastní, tím snadněji se potom budou orientovat ve světě dospělých. Uděláme pro to maximum. 

Moje kvalifikace: 

  • Hlavní vedoucí dětského tábora dle požadavků MŠMT (2012), 
  • Mgr. učitelství pro střední školy (2013),
  • Bc. pedagogika volného času se zaměřením na tělesnou výchovu a sport (2014).