Robert Homolka

tabor-sopka-eldorado-robert-homolka

Robert je zkušeným hlavním vedoucím

Jmenuji se Robert Homolka a je mi 29 let. Vystudoval jsem pedagogiku a informatiku, 6 let jsem pracoval jako učitel v základním a později středoškolském vzdělávání na státních školách. V současné době pracuji jako konzultant ve firmě vyvíjející software. 

Praxi ve vedení dětských kolektivů jsem začal sbírat již ve svých patnácti letech ve skautském oddíle, jehož vedení jsem později zcela převzal. S tím souvisí i tábory – jednak skautské, které jsem organizoval 6 let a jednak tábory OKO, kde působím již 11. sezónu. Nejprve jako řadový vedoucí cyklistického oddílu, později zástupce hlavního vedoucího a pokud dobře počítám, tak již 5. sezónu jako hlavní vedoucí. Taktéž jsem zajišťoval horolezectví a věnoval se i paintballu. Pod mým přímým dohledem probíhá většina adrenalinových aktivit na mnou vedených turnusech. 

Doma mám tříletou holčičku a ženu s pochopením pro dětské tábory. 

 Pro vedení tábora je samozřejmě potřeba nejen praxe, ale i "nějaký ten papír". V současnosti mám čtyři licence akreditované MŠMT - "hlavní vedoucí dětského tábora", "pracovník s dětmi a mládeží ve volném čase", "zdravotník zotavovacích akcí" a na závěr "instruktor cyklistiky". 

Ale samozřejmě se nebojím ani jiných aktivit, mačkat spoušť foťáku zvládnu, v přírodě jsem jako doma, vodu
(a sjíždění řek) si také nechám líbit. Ovšem, nejsem superman, takže patlání v hlíně mi moc nejde, koně mě nikdy poslouchat nechtěli a o tanci snad ani mluvit nebudu. Ale bát se nemusíte, na všechno tohle máme ty správné lidičky, se kterými to Vaše děti bude bavit :-)