Zimní tábor

Zimní tábor OKO 2018 - jarní prázdniny Praha 6-10,
Praha-východ, Praha-západ a Plzeň

Zimní tábory OKO

Sněhové dobrodružství pro kluky a holky od 6 do 16 let. Nezáleží na lyžařské zdatnosti. Zimní tábory jsou šité na míru jak začínajícím tak zdatným lyžařům.

Zimní lyžařský tábor 2018
- lyžování s profesionály

Jsem pokročilý nebo zdatný lyžař
Kilometry lyžování na perfektně upravených sjezdovkách se zasněžováním. Vhodnou sjezdovku zde nalezne každý lyžař - zimní tábor s lyžováním pro náročné.

Jsem začátečník nebo mírně pokročilý lyžař
Nenáročné sjezdovky v okolí ubytování, ale i v celém areálu jsou vhodné pro začínající lyžaře. 

Mám běžky a chci na nich podniknout túru po krkonošských hřebenech, nejlépe na Sněžku. Doplňková zábava pro zájemce, kteří si chtějí zpestřit lyžování běžkami. Zdatným zájemcům běžecké vybavení zajistíme.

Po lyžování - tvůrčí a zábavné společné aktivity, diskotéka, video rozbory lyžování, pro zájemce noční lyžování, výlet po hřebenech… A hlavně každý den překvapení se zážitkem.

Internetové zpravodajství a elektronické dopisy. Denní příděl zpráv a fotografií účastníků najdete na našich stránkách. Rodiče budou mít každodenní možnost posílat e-mailové dopisy svým dětem - zimní tábor on-line

Kde budeme lyžovat - na svazích Špičáku (přes 1200 m n.m.) u Železné rudy na české straně Šumavy a jeden den vyjedeme přes hranice do Grosser Arberu (česky Velký Javor, 1050 – 1456 m n. m.).

Přihláška

Sleva: sourozenecká 200 Kč pro druhého a další sourozence.

Cena a termíny 

 Šumavský Špičák a Grosser Arber   11.2.-18.2.2018  
(8 dnů)
 4.200 Kč Jarní prázdniny
pro Prahu 6-10
 Šumavský Špičák a Grosser Arber   18.2.-25.2.2018  
(8 dnů)
 4.200 Kč  Jarní prázdniny
pro Prahu-východ, Prahu-západ a Plzeň

V ceně: všechny uvedené aktivity, doprava na zimní tábor a zpět, doprava v místě, vydatná strava a nápoje celý den, ubytování, povlečení, dozor, program, ceny do soutěží.

Co není v ceně: vleky a lanovky v areálu Špičák a Grosser Arber - v únorovém termínu (top sezóna) 2000 Kč – předání v podepsané obálce v den zahájení zimního tábora. Věkovou kategorie jsou děti do 16 let.

Zimní tábory OKO 2015 chata Pension Paulů

Ubytování: Hotel Stella – přímo u lanovky ve Špičáku, Šumava. Čtyř až osmilůžkové pokoje, WC a sprchy na každém pokoji, teplá voda ve sprchách neomezeně. Venkovní vířivka

Jídelna, společenská místnost jen pro nás, příjemné prostředí prostorné budovy.

Odsud budeme vyrážet na naše každodenní výpravy. 

Strava: snídaně formou švédského stolu, teplé obědy a večeře, česká kuchyně, druhá večeře, pití celodenně a neomezeně.

Prvním jídlem je večeře, posledním balíček na zpáteční cestu domů.

Zimní tábory (jarní tábory) jsou především o lyžování

V zahajovací den účastníky přiřadíme do družstev podle lyžařské zdatnosti (začátečníci-mírně pokročilí-pokročilí-zdatní lyžaři). V průběhu kurzu se zařazení do družstva může změnit v závislosti na osobním zlepšení lyžaře.

Všichni se mohou účastnit našich vykutálených her, zdatní též výpravy na běžkách.

Naši lyžařští instruktoři tě mohou naučit klasické a sjezdové lyžování. Mezi jejich speciality patří race carving, body carving, závodní lyžování, skoky na lyžích a pokročilé techniky sjezdu jako je třeba skákaný oblouk. Můžete být bez obav, naučíme lyžovat každého. Záleží jen na tobě, co vše budeš chtít umět a s čím se budeš chtít po táboře pochlubit kamarádům.

Pokročilí a zdatní lyžaři lyžují naplno dopoledne i odpoledne na obtížnějších sjezdovkách. Pořídíme videozáznam jízdy každého lyžaře pro zlepšení jeho stylu ježdění - rozbor videozáznamu ve spolupráci s kvalifikovaným instruktorem.

Začátečníci a mírně pokročilí lyžaři mají intenzivní výuku lyžování dopoledne a také odpoledne podle zájmu a únavy. Zpočátku na kratších a mírnějších svazích, postupně na náročnějších, v závislosti na osobním pokroku každého lyžaře. Zlepšení lyžařské zdatnosti je u kategorie začátečníků a mírně pokročilých nejvíce pozorovatelné.

Doprovodný program

Kromě lyžování (třeba v noční košili) patří k zimním táborům všelijaké dovádění na sněhu, ve sněhu nebo pod sněhem, stavění sněhuláků a podobných výtvorů.

Dále třeba venkovní vířivka s výhledem na Špičák nebo výlet po horských hřebenech.

Hry v místnosti dovádivé, stmelující, zábavné nebo uklidňující (třeba deskové hry). Kreativní činnosti pro jednotlivce podle vlastní volby (výtvarničení, výrobky z fima, výroba masky apod.).

Dozor

Předpokládaný počet účastníků zimního tábora je 30 dětí, 4-5 vedoucích družstev, zdravotník.

Lyžařský a programový dozor: kvalifikovaní certifikovaní instruktoři, zkušení táboroví vedoucí, kvalifikovaný zdravotník a ostřílený vedoucí výpravy s mnohaletými zkušenostmi.

Lyžování

Díky poloze naší chaty stačí přejít či sjet 200 m na lyžích k sedačkové lanovce na Špičák. Na výběr je několik sjezdovek s různou obtížností od modré přes červenou až k černé. Sjezdovky jsou kvalitní, jezdí se na nich i mezinárodní závody.

Těšíme se na celodenní lyžařskou výpravu do Grosser Arberu, což je nejlepší zimní středisko v německé části Šumavy. 

Každé z družstev má možnost zvolit si svou optimální sjezdovku podle vyspělosti lyžařů a sněhových podmínek.

Upravené běžecké stopy jsou v dosahu naší chaty. Byla by škoda jich nevyužít.  Vezměte si s sebou vlastní běžky nebo si je půjčte. Pro zdatné zájemce se je pokusíme zajistit v místě.

Skiareály

Skiareál Špičák a Grosser Arber poskytnou množství upravených sjezdovek v centru Šumavy. Dostatek lanovek a vleků umožní zážitek z různě dlouhých a obtížných sjezdovek. Možnost večerního lyžování, sněžná děla jsou samozřejmostí. 

Zimní tábory OKO 20151230,11