Zimní tábor

Zimní tábor OKO 2017 - jarní prázdniny pro Prahu 1-5 a Prahu 6-10 v Krkonoších

Zimní tábory OKO

Sněhové dobrodružství pro kluky a holky od 6 do 16 let. Nezáleží na lyžařské zdatnosti. Zimní tábory jsou šité na míru jak začínajícím tak zdatným lyžařům. 

Zimní lyžařský tábor 2017
- lyžování v Krkonoších

Jsem pokročilý nebo zdatný lyžař
Kilometry lyžování na perfektně upravených sjezdovkách v Peci pod Sněžkou. Vhodnou sjezdovku zde nalezne každý lyžař - zimní tábor s lyžováním pro náročné.

Jsem začátečník nebo mírně pokročilý lyžař
Nenáročné sjezdovky v okolí ubytování, ale i v celém areálu jsou vhodné pro začínající lyžaře. 

Mám běžky a chci na nich podniknout túru po krkonošských hřebenech, nejlépe na Sněžku. Doplňková zábava pro zájemce, kteří si chtějí zpestřit lyžování běžkami. Zdatným zájemcům běžecké vybavení zajistíme.

Pro všechny navíc - tvůrčí a zábavné společné aktivity, diskotéka, video rozbory lyžování, pro zájemce noční lyžování, výlet po hřebenech… A hlavně každý den překvapení se zážitkem.

Internetové zpravodajství a elektronické dopisy. Denní příděl zpráv a fotografií účastníků najdete na našich stránkách. Rodiče budou mít každodenní možnost posílat e-mailové dopisy svým dětem - zimní tábor on-line

Přihláška

Sleva: sourozenecká 400 Kč pro druhého a další sourozence.

Cena a termíny 

 Pec pod Sněžkou - Velká Úpa   4.2.-11.2.2017  
(8 dnů)
 3.900 Kč  jarní prázdniny
pro Prahu 6-10
 
 termín obsazen
 Pec pod Sněžkou - Velká Úpa   11.3.-18.3.2017  
(8 dnů)
 3.900 Kč  jarní prázdniny
pro Prahu 1-5
 
 volná místa

V ceně: všechny uvedené aktivity, doprava na zimní tábor a zpět, doprava v místě, vydatná strava a nápoje celý den, ubytování, povlečení, dozor, program, ceny do soutěží.

Co není v ceně: vleky a lanovky - v únorovém termínu (top sezóna) 2400 / 2900 Kč podle věku, v březnovém termínu 2100 / 2300 Kč podle věku – předání v podepsané obálce v den zahájení zimního tábora. Věkové kategorie jsou děti do 11 let (včetně) a děti 12 - 16 let.

Zimní tábory OKO 2015 chata Pension Paulů

Ubytování: Chata Pension Paulů – přímo u sedačkové lanovky v Peci pod Sněžkou, Velká Úpa. Tří až pětilůžkové pokoje, WC a sprchy na pokojích nebo společné, teplá voda ve sprchách neomezeně. 

Jídelna, společenská místnost, příjemné prostředí prostorné chaty.

Čisté povlečení, deky, polštáře. Útulná chatička pouze pro nás. Odsud budeme vyrážet na naše každodenní výpravy. 

Strava: snídaně, teplé obědy a večeře, česká kuchyně, druhá večeře, pití celodenně a neomezeně.

Prvním jídlem je večeře, posledním balíček na zpáteční cestu domů.

Zimní tábory (jarní tábory) jsou především o lyžování

V zahajovací den účastníky přiřadíme do družstev podle lyžařské zdatnosti (začátečníci-mírně pokročilí-pokročilí-zdatní lyžaři). V průběhu kurzu se zařazení do družstva může změnit v závislosti na osobním zlepšení lyžaře.

Všichni se mohou účastnit našich vykutálených her, zdatní též výpravy na běžkách.

Naši lyžařští instruktoři tě mohou naučit klasické a sjezdové lyžování. Mezi jejich speciality patří race carving, body carving, závodní lyžování, skoky na lyžích a pokročilé techniky sjezdu jako je třeba skákaný oblouk. Můžete být bez obav, naučíme lyžovat každého. Záleží jen na tobě, co vše budeš chtít umět a s čím se budeš chtít po táboře pochlubit kamarádům.

Pokročilí a zdatní lyžaři lyžují naplno dopoledne i odpoledne na obtížnějších sjezdovkách. Pořídíme videozáznam jízdy každého lyžaře pro zlepšení jeho stylu ježdění - rozbor videozáznamu ve spolupráci s kvalifikovaným instruktorem.

Začátečníci a mírně pokročilí lyžaři mají intenzivní výuku lyžování dopoledne a také odpoledne podle zájmu a únavy. Zpočátku na kratších a mírnějších svazích, postupně na náročnějších, v závislosti na osobním pokroku každého lyžaře. Zlepšení lyžařské zdatnosti je u kategorie začátečníků a mírně pokročilých nejvíce pozorovatelné.

Doprovodný program

Kromě lyžování (třeba v noční košili) patří k zimním táborům všelijaké dovádění na sněhu, ve sněhu nebo pod sněhem, stavění sněhuláků a podobných výtvorů.

Dále výlety do plaveckého bazénu a po horských hřebenech.

Hry v místnosti dovádivé, stmelující, zábavné nebo uklidňující (třeba deskové hry). Kreativní činnosti pro jednotlivce podle vlastní volby (výtvarničení, výrobky z fima, výroba masky apod.).

Dozor

Předpokládaný počet účastníků zimního tábora je 30 dětí, 4-5 vedoucích družstev, zdravotník.

Lyžařský a programový dozor: kvalifikovaní certifikovaní instruktoři, zkušení táboroví vedoucí, kvalifikovaný zdravotník a ostřílený vedoucí výpravy s mnohaletými zkušenostmi.

Lyžování

Díky poloze naší chaty stačí sjet 200 m na lyžích k sedačkové lanovce na Portášky. Nazpátek k chatě lze opět sjet na lyžích. Skibusem se dostaneme k dalším vlekům areálu Ski Pec s různě náročnými sjezdovkami.

Každé z družstev má možnost zvolit si svou optimální sjezdovku podle vyspělosti lyžařů a sněhových podmínek.

Upravené běžecké stopy jsou v dosahu naší chaty. Byla by škoda jich nevyužít.  Vezměte si s sebou vlastní běžky nebo si je půjčte. Pro zdatné zájemce se je pokusíme zajistit v místě.

Skiareály

Skiareály Pec a Velká Úpa propojuje velké množství sjezdovek v centru Krkonoš. Využitím lanovek a vleků přejedete na lyžích z jedné sjezdovky na druhou. Přes 30 km upravených sjezdovek, možnost večerního lyžování, sněžná děla, propojení skibusem. 

Zimní tábory OKO 2015