logo oko

Letní tábory OKO

Cyklistické tábory

Podmínky pro cyklistický tábor 2019

Cyklistický tábor je součástí chatkového tábora v Trhové Kamenici, Doubí nebo v Podolí I. Cyklisté si užijí více zábavy a mají více možností ke koupání a výletům do okolí.

cyklistický tábor

Stálá základna

Chatkový tábor poskytuje pro cyklistický tábor pohodlné zázemí. Cyklisté mohou denně uskutečnit hvězdicové vyjížďky do blízkého i vzdálenějšího okolí. Okolní příroda je mírně zvlněná s mírnými kopečky. Cílem jsou kulturní a přírodní památky nebo četná přírodní koupaliště.

cyklistický tábor

Program

Cyklisté si užijí cyklistický tábor stejně jako ostatní táborníci, ale díky kolu mají více příležitostí poznávat zajímavá místa ve vzdálenějším okolí tábora a víc příležitostí ke koupání a výletům.

Sestav si svůj vlastní program

Cyklistický tábor není ale jen o ježdění na kole. Cyklisté se zapojují do běžných táborových činností a her svého oddílu a dle své chuti si mohou vybrat některou z aktivit v rámci volitelného systému Sestav si sám svůj program.

Na cyklistickém táboře se také naučíte vyměnit duši a zvládnete základní seřízení kola.

Cyklistický tábor je součástí každodenního táborového života a zapojuje se do sportovních turnajů, diskoték a dalších společných akcí v táboře.

Cyklistický tábor znamená také zábavné a dobrodružné hry v přírodě, koupání a sport
s klasickým programem letního tábora.

cyklistický tábor

Organizace vyjížděk

Vždy před výjezdem zkontrolují vedoucí výbavu a seřízení bicyklů, příruční zavazadla a ustrojení cyklistů. Po návratu dohlédnou na ošetření kol a zajistí případné drobné opravy. Vyjížďky jsou většinou půldenní, občas celodenní.

Odpočinkový den je buď zcela bez ježdění nebo jen s malou projížďkou. Pokud si kterýkoliv z cyklistů bude potřebovat odpočinout od ježdění na kole, může některé vyjížďky vypustit a připojit se k programu klasického oddílu.

Najeté kilometry

Délka jednotlivých vyjížděk (10-30 km/den) závisí především na věku dětí, jejich momentální fyzické kondici, počasí a neposledně i na jejich psychickém rozpoložení. Cyklistický tábor má za cíl především posílit chuť dětí provozovat cykloturistiku.

Celodenní výlet je prokládán přestávkami na odpočinek a jídlo, ale také na zastávku spojenou s prohlídkou zajímavých míst, koupáním atp.

Všem cyklistům od 10 do15 let cyklistický tábor umožní:

  • každodenní vyjížďky na kole
  • zvládnout základní údrřžbu a opravy kola
  • dobrodružství, fůru legrace, profi diskotéky, sportovní turnaje
  • koupání, trošku tábornictví, vodácké výlety a puťáky na pramičkách (Doubí)
  • pohodový cyklistický tábor bez nudy se spoustou nových kamarádů a vždy nějaká překvapení

Cyklistický tábor je vhodný pro každé školou povinné dítko od 10 let s vlastním kolem. Ctíme tradice české táborové školy a Foglarův odkaz - samozřejmě s diskotékami a soudobým táborovým programem.

Ve Fotogalerii si můžete prohlédnout více fotek z proběhlých táborů.

cyklistický tábor

Jízdní kolo

Na cyklistický tábor je nutno mít kolo horské, trekingové, krosové určené alespoň do lehkých terénů. V žádném případě nelze cyklistický tábor absolvovat na bicyklech určených jen pro jízdu po asfaltové silnici.

Kolo musí být v dobrém technickém stavu. Doporučujeme těsně před táborem prohlídku a seřízení v odborném servisu

Nezbytné vybavení

Určitě cyklistická přílba a malý batůžek, ledvinka či taška umístěná na kole a určená k uložení věcí po dobu jízdy. Do tohoto příručního zavazadla se musí vejít teplé ponožky, tričko na kolo, lehká bunda (větrovka), pláštěnka, plavky, šátek, kapesní nůž, tužka.

Další vybavení

Vybavení pro cyklistický tábor se blíží v mnohém běžnému táborovému vybavení. Doporučujeme 2x sportovní oblečení na kolo, 2x sportovní obuv, holínky nebo boty do bláta, spodní prádlo, ponožky, trička, lehký svetr (mikina), kraťasy, ručník, kšiltovku, spacák, hygienické potřeby, toaletní papír, baterku, cyklistickou láhev na pití, základní nářadí a náhradní díly na své kolo, případně turistickou mapu dané oblasti.

Ve Fotogalerii si můžete prohlédnout více fotek z proběhlých táborů.

Termín/cena - Cyklistický tábor 2019

- pro děti 10-15 let

Turnus Termín 2019 Délka Cena Stav
Doubí 3. turnus 25.7.-3.8. 10 dní 4300 Kč Obsa­zeno
ikona pdf
Podolí I, 1. turnus 29.6.-10.7. 12 dní 4700 Kč Obsa­zeno
ikona pdf
Podolí I, 3. turnus 21.7.-3.8. 14 dní 5400 Kč Obsa­zeno
ikona pdf
Trhová Kamenice 28.7.-10.8. 14 dní 5400 Kč Obsa­zeno
ikona pdf

Informace pro všechny tábory

Všechny naše letní tábory 2019 najdete v přehledu táborů v sekci Letní tábory 2019

Podrobné informace ke všem turnusům a typům letních táborů OKO najdete na:

Důležité informace pro letní tábory 2019 »

Přihláška
cyklistický tábor cyklistický tábor cyklistický tábor cyklistický tábor cyklistický tábor