logo oko

Letní tábory OKO

Areál tábora Nová Paka

Letní tábory v Podkrkonoší

Tábor OKO - tábor Sopka Nová Paka

Charakteristika tábora

Areál tábora Nová Paka leží přímo za pohádkovým lesem Řáholcem, 15 km východně od Jičína a 1 km od Nové Paky.

Na rozsáhlá prostranství se vejde několik hřišť na fotbal, volejbal a jiné sporty. Dostatečné je i zázemí v deštivém počasí - klubovny a kryté přístřešky. V bezprostředním okolí tábora jsou lesy, louky, rybníky, zdravá příroda.

Tábor je rozdělen na horní a dolní část.

V horní části tábora jsou 4/6-lůžkové chatky, umývárky s WC, hřiště a rozsáhlý travnatý pozemek se zbylými stromy bývalého ovocného sadu. K dispozici je běžné sportovní a táborové vybavení, několik krytých pingpongových stolů a hlavně bazén s filtrací.

V dolní části tábora jsou 4-6 lůžkové chatky a pro nejmenší pokoje v hlavní budově. V hlavní budově najdete umývárky, WC, sprchy, ošetřovnu a kuchyň s jídelnou. Vodu odebíráme z veřejného vodovodu.

Tradice tábora započala v roce 1972 výhradně pro dětskou rekreaci.

Častým pěším cílem našich táborníků je zřícenina hradu Kumburku a hrad Pecka, někdejší sídlo Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic, jedním z 27 popravených českých pánů.

O něco dále je zoo ve Dvoře Králové.

Tábor Sopka Nová Paka Tábor Sopka Nová Paka Tábor Sopka Nová Paka Tábor Sopka Nová Paka Tábor Sopka Nová Paka Tábor Sopka Nová Paka Tábor Sopka Nová Paka Tábor Sopka Nová Paka Tábor Sopka Nová Paka Tábor Sopka Nová Paka Tábor Sopka Nová Paka Tábor Sopka Nová Paka Tábor Sopka Nová Paka tabor-sopka-eldorado-2009 tabor-sopka-eldorado-2009 tabor-sopka-eldorado-2009 tabor-sopka-eldorado-2009 tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009-keramika