logo oko

Letní tábory OKO

Areál tábora v Trhová Kamenice

Letní tábor v Železných horách

sopka-eldorado-chrudimka

Charakteristika tábora

letní tábor v Železných horách

Areál tábora Trhová Kamenice leží 15 km východně od Sečské přehrady a 20 km jižně od Chrudimi. Protéká kolem něho říčka Chrudimka.

Celý rozsáhlý prostor tábora je oplocen. Najdete v něm travnatá hřiště i zázemí v deštivém počasí. K dispozici je běžné sportovní a táborové vybavení, klubovna, discosál, pingpongové stoly.

Obytné prostory tábora jsou dostatečně vysoko nad řekou. Ani během památných záplav r. 2002 se voda na tuto úroveň nedostala.

Na horní úrovní jsou hřiště na volejbal a jiné sporty a specialita areálu, několik zábavných atrakcí pro děti - lanovka, lanová pyramida, skluzavka...

Na dolní plošině je travnaté hřiště na volejbal, ohniště a prostor pro oddílové hry i společné aktivity tábora.

Většina dětí bydlí v pohodlných 4-lůžkových chatkách. Každá má zavedenu elektřinu pro osvětlení a bezpečnostní zásuvku. Pohodlí pro nejmenší děti poskytují roubené sruby s vlastním WC a umyvadly. V odděleném pokojíku v něm bydlí také vedoucí. Nejstarší kluci mohou obývat i podsadové stany s dvěma postelemi.

V hlavní zděné budově je umístěna kuchyň, rozlehlá jídelna, sloužící zároveň jako discosál. O něco menší klubovna a krytá veranda jsou využívány pro kroužky, ping-pong a pro oddílové činnosti. V dalších budovách najdete umývárky, WC, sprchy a ošetřovnu.

Vodu odebíráme z veřejného vodovodu.

Tábor slouží od svého vzniku ve 20. letech minulého století výhradně dětské rekreaci.

V bezprostředním okolí tábora jsou rozsáhlé lesy a louky pro hry a bojovky, rybníky a zatopené lomy s čistou vodou ke koupání. Nedaleko je nefalšovaný prales Polom a skanzen Veselý Kopec s dochovanými venkovskými staveními a ukázkami starých řemesel.

Více fotek z předchozích turnusů v Galerii


tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009-keramika areál Crudimka Trhová Kamenice tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009-keramika Tábor Chrudimka Tábor Chrudimka Tábor Chrudimka Tábor Chrudimka Tábor Chrudimka tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009 tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009-keramika tabor-sopka-eldorado-2009 tabor-sopka-eldorado-2009 tabor-sopka-eldorado-2009 tabor-sopka-eldorado-2009 tabor-sopka-eldorado-2009 tabor-sopka-eldorado-2009 tabor-sopka-eldorado-2009 tabor-sopka-eldorado-2009 tabor-sopka-eldorado-2009 tabor-sopka-eldorado-2009 tabor-sopka-eldorado-2009 tabor-sopka-eldorado-2009