logo oko

Letní tábory OKO

Důležité informace pro letní tábory 2019

- společné pro všechny turnusy a typy letních táborů OKO spolku Eldorádo z.s.

  Obsah

 1. Přihláška
 2. Sleva pro věrné táborníky
 3. Sleva pro sourozence
 4. Sleva pro děti personálu
 5. Bezlepková dieta
 6. O volitelném programu
 7. Program pro nejmenší
 8. Paintball k vyzkoušení
 9. Jak přihlásíte své dítě na tábor
 10. Podklady ke stažení
 11. Odjezdová místa
 12. Cena
 13. Kapesné a výlety
 14. Co si s sebou zabalit
 15. Společné ubytování kamarádů nebo sourozenců
 16. Kam děti pojedou
 17. O mobilních telefonech
 18. A co osobní údaje
 19. Jak je to s fotografováním dětí
 20. O pořadateli
 21. Vaše dotazy a náměty pro rodiče

Sleva pro věrné táborníky

100 Kč pro účastníky našich táborů v loňském roce, podmínkou je přihlášení a záloha do 31.3.2019.

150 až 300 Kč pro ještě věrnější táborníky, odstupňováno po 50 Kč za každý další rok v řadě, opět za podmínky přihlášení a zálohy do 31.3.2019. 

Sleva pro sourozence

200 Kč pro druhého a další vlastní sourozence (sleva se netýká prvního přihlášeného ze sourozenců). Sleva je určena pro staré i nové táborníky a je ji možno spojit s jinými slevami.

Sleva pro děti personálu

Pokud přihlásíte své děti na stejný turnus, na kterém budete pracovat jako vedoucí, kuchařka apod., dostanete od nás slevu 50 %.

tabor-sopka-eldorado-2009

Bezlepková dieta

Prožít prázdniny na táboře se svými vrstevníky mohou i děti, u nichž je kvůli celiakii nutná bezlepková dieta.

Bezlepkovou dietu poskytneme na všech turnusech tábora v Doubí a tábora v Podolí I. V jiných areálech ji nezajišťujeme.

O volitelném programu

Sestav si sám svůj program

Bloku volitelných činností a aktivit je věnován půlden každého dne, buď dopoledne nebo odpoledne, nebo výjimečně i večer.

Účastní se ho všechny děti od 9 let, které jste přihlásili na klasický tábor, případně tábor pro teenagery. Dále se jej účastní děti přihlášené na specializované tábory, pokud se ovšem právě nevěnují své hlavní aktivitě v rámci své specializace (např. koně u koňského tábora, keramika u výtvarného tábora, paintball u paintballového tábora apod.).

Dětí mají na výběr ze sportovních, tvořivých nebo adrenalinových aktivit. Ve výběru je nijak neomezujeme, záleží jen na jejich zájmu, momentálním rozpoložení nebo dohodě s kamarády. Podrobný popis volitelných aktivit najdete v sekci Sestav si sám svůj program.

Děti se doví den předem, jaké volitelné aktivity budou další den. Aktivitu si zvolí dle svého uvážení, zapisují se do zvolené aktivity většinou večer u svého vedoucího.

Kromě volitelných aktivit, mají děti svůj oddílový program, případně se účastní společných akcí celého tábora. Oblíbené jsou diskotéky, soutěžní večery a sportovní zápolení. Více informací najdete v sekci Program a aktivity.

Program pro nejmenší

V programu tábora pro nejmenší děti, tj. děti 6-9 let, se střídá více kratších činností. Vše je formou her a zábavy. Děti povzbuzujeme, aby si vyzkoušely nové aktivity sportovní, tvůrčí nebo tábornické. Nenásilnou formou se učí samostatnosti (v oblékání, hygieně) a překonávají drobná nepohodlí třeba při úklidu svých věcí nebo při spolupráci s oddílovými kamarády.

Program probíhá nejčastěji v oddíle stejně starých dětí. Po celou dobu tábora je provází tematická hra s pohádkovými nebo dobrodružnými motivy. Účastní se také celotáborových akcí jako jsou diskotéky, volby miss/misáka, večerních soutěží apod.

Občas se také podle zájmu zapojují do volitelného programu starších Sestav si sám svůj program buď jako celý oddíl nebo jako jednotlivci. S volbou aktivity jim pak pomůže jejich oddílový vedoucí.

Své malé dítě můžete pro začátek přihlásit na týdenní (osmidenní) tábor v Nové Pace. Můžete jej také přihlásit jen na týden u všech dvojtýdenních táborů a využít tak naši speciální nabídku pro začínající táborníčky - více v popisu Tábor na zkoušku v sekci Tábor pro nejmenší.

Paintball k vyzkoušení

Téměř každý táborník a tábornice od 8 let na našich táborech v Podolí I si může vyzkoušet paintball. V ostatních našich areálech možnost jednorázového paintballu není. Paintball k vyzkoušení je již zahrnut v programu některých typů táborů, anebo je možné si jej doobjednat za příplatek.

Určen je účastníkům Army, Airsoftového-military, Akčního a Dívčího akčního tábora v Podolí I, kteří jej již mají zahrnut v ceně tábora a v přihlášce jej již nevolí. Vaše dítě se jej u zmíněných typů táborů účastní automaticky a dostane k tomu dále popsané vybavení.

Kvůli paintballu jsme vybudovali špičkové lesní hřiště, případně k paintballovým bojům využijeme rozsáhlé zalesněné okolí tábora.

Ostatním zájemcům za příplatek 300 Kč půjčíme paintballovou zbraň, příslušenství zbraně - bombu s pohonným plynem, zásobník paintballových kuliček a paintballovou masku. K tomu každý vyfasuje 200 paintballových kuliček a má na půlden o adrenalinovou zábavu postaráno.

Co si musí vzít s sebou každý zájemce o jednorázový paintball:

 • Oblečení ze silnější látky, ideální jsou maskáče, ale stačí i běžná bunda a kalhoty. I když jde barva z oblečení snadno vyprat, je vhodnější si obléci nějaké starší.
 • Šátek na ochranu krku,
 • pevné boty,
 • další ochranné pomůcky dle vlastní úvahy - rukavice (např. kožené, pracovní, lyžařské), kšiltovku apod.

Jak přihlásíte své dítě na tábor

Vyplňte formulář elektronické přihlášky. Své údaje vkládáte zabezpečeným komunikačním kanálem (protokol https://). Pokud vyplníte všechna požadovaná políčka a stisknete tlačítko "Odeslat", objeví se zpráva, že Vaši přihlášku evidujeme.

Přihlášku zkontrolujeme a neprodleně odešleme na Váš e-mail Potvrzení o přijetí Vašeho dítěte na náš tábor. Součástí tohoto potvrzení je přehled všech údajů, které jste napsali do formuláře přihlášky. Nic nemusíte posílat klasickou poštou.

S potvrzením přihlášky obdržíte rovněž údaje k platbě s přesnou částkou, variabilním symbolem a bankovním účtem. Platbu celé částky nebo zálohu 1.000 Kč pošlete prosím do 10 dní / 5 dní od potvrzení přihlášky v závislosti na datu přihlášky.

Pokud váš zaměstnavatel, odbory, státní orgán či obec poskytuje příspěvek na tábor, vystavíme k tomu naší fakturu a pošleme mu ji. Podklady k fakturaci nám prosím zašlete do 10 dnů od potvrzení přihlášky. Jednoduše vyplňte formulář "Požadavek na fakturaci", odkaz na něj najdete v pravém sloupci těchto informací. Nebo zajistěte, aby nám váš zaměstnavatel zaslal svou objednávku, pokud tento postup vyžaduje. V případě fakturace zaměstnavateli nemusíte posílat žádnou zálohu. 

Po celou zmíněnou dobu 10 dní od potvrzení přihlášky pro Vaše dítě rezervujeme místo. Pokud byste se dostali do obtíží s platbou nebo by váš zaměstnavatel nezvládl poskytnout včas podklady k fakturaci, informujte nás prosím a najdeme společně řešení.

K vybranému turnusu získáte podrobné informace (odjezd/příjezd, adresa tábora, kontakt na vedení turnusu, doporučené vybavení atd.). Stáhněte si příslušné Informace zde na stránce v pravém sloupci pod označením Podklady ke stažení. Každý turnus má své vlastní podmínky.

Spolu se staženými informacemi ke každému turnusu získáte také formulář Prohlášení rodičů (tzv. bezinfekčnost) a formulář Posudku o zdravotní způsobilosti dítěte - ten musí vyplnit ošetřující lékař Vašeho dítěte. Bez tohoto vyplněného dokumentu nemůžeme Vaše dítě na tábor přijmout. Máte-li, využijte obdobné posudky pro lyžařský výcvik, školu v přírodě apod., platné v době tábora. Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte je platný 2 roky od vydání. Stačí odevzdat kopii posudku. Pokud výjimečně předáte jeho originál, vrátíme jej na konci tábora.

Pokud má dítě svého lékaře v cizině, stačí vystavit posudek v některém běžném jazyce (angličtina, němčina, francouzština, ruština) a není jej třeba překládat do češtiny.

tabor-sopka-eldorado-2012

Cena

Cena zahrnuje celodenní stravu a pití, nepřetržitý dozor, zdravotní zabezpečení, včetně zdravotního materiálu, léků a regulačních poplatků poskytnutých našimi zdravotníky, drobné ceny a sladkosti v soutěžích, programové aktivity (vodácké výlety, tanec ...), táborovou pouť, tombolu a další atrakce a jiné nutné i méně nutné výdaje pro pestrý program.

Základní cena nezahrnuje dopravu z Prahy a z Plzně (z Plzně ji zajišťujeme pouze na 3. turnus v Podolí I). Společná obousměrná autobusová doprava z Prahy a Plzně je možná za příplatek 280 Kč, dohromady za obě cesty (jednosměrná za 180 Kč). V ceně dopravy je také případná doprava kol.

Doprava do tábora v Trhové Kamenici z Hradce Králové a Pardubic je zdarma.

Dále v ceně není volitelný jednorázový paintball. V ceně je však tato aktivita u Army, Airsoft-military, Akčního a Dívčího akčního tábora.

V ceně rovněž není pojištění dítěte. Pojistěte dítě dle svého uvážení.

Kapesné a výlety

Kapesné využívají děti podle svého uvážení, jejich útratu neovlivňujeme. Mohou jej utratit během výprav v místních obchodech, případně se mohou domluvit se svým oddílovým vedoucím na společném výletě do zajímavých turistických míst, bazénu, laser-game arény atp. Takto pojatý oddílový výlet obvykle nestojí dítě více než 100-200 Kč. Účast na společném oddílovém výletě není povinná, dítě se může účastnit jiného náhradního programu.

Děti obvykle dostávají od rodičů na dvoutýdenní turnus kapesné 300-500 Kč. Jeho výše je ale čistě na Vás, nijak ji nepředepisujeme. U malých dětí je běžné uschovat peníze u vedoucího a dětem vydávat kapesné postupně.

Co si s sebou zabalit

Zabalte dítěti běžné táborové vybavení do přírody. Doporučujeme spíše starší oblečení, vhodné do lesa a na sportování. Důležité jsou alespoň dvoje kvalitní boty, které netlačí a nepromočí se, sotva vstoupíte na trávu s ranní rosou. 

Na všech našich turnusech spí děti ve vlastním spacáku. Malé děti se tak snadno neodkopou a když se k ránu ochladí, je dobrý spacák k nezaplacení. Od nás dostanou děti prostěradlo a polštář s povlakem. 

Pokud přespávají děti v přírodě, berou si s sebou také svůj spacák, karimatku jim zapůjčíme. Vřele doporučujeme spacák a jeho obal označit jmenovkou dítěte.

Pro tábory v Doubí a Trhové Kamenici jsou důležité boty do vody, vyhoví starší tenisky, nevhodné jsou nepevné boty (kroksky uplavou) nebo otevřené (sandály nechrání prsty u nohou).

Počítat musíte bezpodmínečně s ochranou proti dešti (pláštěnka, holínky) a s vhodným oblečením do horka (plavky, pokrývka hlavy, sandály, trička, kraťasy, krém na opalování).

U některých specializovaných táborů jsou nutné ochranné helmy (cyklistika, koně), speciální oblečení (paintball, koně), sportovní vybavení (florbal) a jiné vybavení (airsoft).

Vždy se hodí pingpongová pálka, ve všech areálech jsou stoly na ping-pong a děti je rády využívají i v krátkých chvílích volna.

Pro inspiraci nabízíme Seznam doporučených věcí

Společné ubytování kamarádů nebo sourozenců

Děti nejčastěji rozdělujeme do oddílů podle věku a také podle vybraného typu tábora. V přihlášce lze uvést kamaráda, s kterým chce vaše dítě bydlet. Požadavek lze ve většině případů splnit, stačí vybrat stejný typ tábora (klasický, paintballový apod.) a uvést jen jednoho kamaráda, který naopak uvede vaše dítě.

Věkový rozdíl doporučujeme 1-2 roky. Snažíme se upřednostnit pohodu dětí, větší věkový rozdíl by nemusel všem vyhovovat.

Kam děti pojedou

tabor-sopka-eldorado

Doubí u Plané nad Lužnicí.

mapa Doubí Tábor je dostatečně vysoko nad řekou, v okolí jsou borové a dubové lesy. Koupání v pískovně nebo rybníku. Ubytování ve srubech, kde jsou i WC a sprchy ...

více na Tábor Doubí


tábor Podolí u Písku

Podolí I v jižních Čechách u Písku.

Tábor je situován uprostřed lesů. Koupání v rybníku, sousedícím s táborem, a v menším bazénu. Ubytování ve srubech, WC a sprchy jsou společné. Oddíl nejmenších dětí bydlí v samostatné chatě s vlastním WC...

více na Tábor Podolí I


tabor-sopka-eldorado-2009

Trhová Kamenice v Železných horách.

mapa tábora Trhová Kamenice Nefalšovaný prales a koupání v lomu s křišťálovou vodou nebo v protékající říčce (Chrudimka).
Ubytování ve 4-lůžkových chatkách a srubech ...

více na Tábor Trhová Kamenice


tabor-sopka-eldorado-2009

Nová Paka - Rumcajsův kraj u Jičína.

mapa tábora Nová Paka Začínající podhůří se zajímavou krajinou a klidnými místy v přírodě. Raritou je červená hlína. Koupání v bazénu, rybníku. Ubytování ve 4-6 lůžkových chatkách a budově ...

více na Tábor Nová Paka


O mobilních telefonech

Používání mobilních telefonů na našich táborech regulujeme. Na některých našich turnusech mají děti své mobily k používání ve vymezený čas - nejčastěji po obědě, v době poledního klidu. Během jiné doby, především během programových aktivit či po večerce není používání telefonu dovoleno.

V roce 2019 jsme přistoupili k úplnému zákazu mobilních telefonů v následujících turnusech:
- v Podolí I v 1., 2., 3. a 4. turnuse,
- v Nové Pace na obou turnusech.

U zmíněných turnusů se vynasnažíme ve zvýšené míře podávat každodenní obrazové či slovní zpravodajství z průběhu tábora.

Pevně věříme, že stejně jako v roce minulém, drtivá většina rodičů toto ne zcela běžné opatření ocení a dopřeje svému dítěti nerušné prožití prázdnin a velký pokrok v samostatnosti. V případě hodném zřetele se Vám ozveme, případně se můžete na rozpoložení svého dítěte sami informovat.

Pokud je pro Vás představa Vašeho dítěte bez možnosti přístupu k mobilu nemyslitelná, zvolte prosím raději jiný termín.

Přesné znění podmínek používání / zákazu mobilních telefonů jsou ve smluvních podmínkách (odkaz nahoře v pravém sloupci).

A co osobní údaje

Nikdy jsme osobní údaje nikomu nepředali, ani jiným způsob nezneužili. Ochrana Vašich osobních údajů a údajů o Vašich dětech je pro nás synonymem vzájemné důvěry. 

Prioritou však stále zůstává ochránit a pečovat o Vaše dětí, které nám svěřujete do péče. Ochranu osobních údajů zvládneme jistě také, oproti našemu hlavnímu úkolu je to jen běžná rutina. 

Každopádně chválíme EU za její obecné nařízení, pomůže každému z nás si o něco lépe ochránit své soukromí.

Naše oficiální přemoudřelé prohlášení si můžete stáhnout a přečíst v sekci Info rodičům pod názvem "Prohlášení o zpracování osobních údajů"

Jak je to s fotografováním dětí

Rodiče vyžadují obrazovou dokumentaci z probíhajícího turnusu. Čím více fotek a častěji, tím lépe.

Je fotka dítěte osobním údajem a je k jejímu pořízení třeba souhlas? Popravdě to pořádně nevíme, a bádat nad tím necháme jiné. Váš souhlas si vyžádáme v přihlášce. Výhodou pro Vás bude, že jej můžete kdykoliv zase odvolat.

Pořizování fotek a videí chápeme jako službu pro Vás, rodiče a děti, a zároveň průběžným informováním posilujeme vzájemnou důvěru. Přesto přání nefotografovat Vaše dítě budeme vždy respektovat. Viz odkaz na formulář Odvolání souhlasu v této sekci.

O pořadateli

Eldorádo z.s. je spolkem organizátorů letních, zimních, jarních či podzimních táborů, víkendových akcí a programů pro předškoláky. Naše letní tábory proběhly nebo probíhají v Horním Bradle, Nové Pace, Doubí, Trhové Kamenici, Podolí I nebo Janovičkách.

Každý náš hlavní vedoucí vlastní certifikát pro vedení letních táborů podle regulí Ministerstva školství. Má také největší zodpovědnost za průběh tábora. Na jeho posouzení záleží koho ze zájemců vezme na posty oddílových vedoucích, praktikantů, zdravotnic, do kuchyně.

Naše snažení směřuje k zajištění pohodového pobytu Vašich dětí. Dodržujeme zásady pro Skutečně dobrý a bezpečný tábor.

Hlavní vedoucí jednotlivých turnusů 2019 najdete v následujícím seznamu, tato telefonní čísla využívejte spíše až v průběhu tábora. Před začátkem tábora je lepší využít číslo uvedené v sekci Kontakty.

- Doubí 1. turnus: Erika Tomášková, tel.: 792 325 440
- Doubí 2. turnus: Jan Prokeš, tel.: 734 526 074
- Doubí 3. turnus: Kristýna Žárová, tel.: 732 657 773

- Podolí I, 1. turnus: Tereza Bezděková, tel.: 723 912 877
- Podolí I, 2. turnus: Tereza Bezděková, tel.: 723 912 877
- Podolí I, 3. turnus: Lenka Bindrová, tel.: 736 643 133
- Podolí I, 4. turnus: Zdeněk Koza, tel.: 777 662 302
- Podolí I, 5. turnus: Emil Maňoušek, tel.: 739 815 163

- Trhová Kamenice: Silva Francová, tel.: 774 760 482

- Nová Paka 1. a 2. turnus: Tereza Bezděková, tel.: 723 912 877

e-mail: sopka.eldorado@gmail.com

Vaše dotazy a náměty pro rodiče

Další informace se dozvíte v odpovědích na časté dotazy nebo nám napište - viz kontakty na pořadatele nebo kontaktní formulář níže.

Pro rodiče začínajících táborníčků využijte rubrika Náměty pro rodiče.

Představu o všech našich letošních táborech získáte v sekci Letní tábory a v přehledu Termíny a ceny.