logo oko

Letní tábory OKO

Kulinářský tábor pro mistry kuchaře

Tábor s netradičním vařením

Uvaříš a ochutnáš dobroty světových kuchyní. U palačinek na pánvi i u špízu na ohni pochopíš základní fígle vaření. Budeš jedinečným členem týmu a staneš se i šéfem. Kuchařský tábor není pro bábovky, čeká tě mnoho úsilí, ověříš své schopnosti v soutěži Šéfkuchař roku. Zkrátka pořádná kalorická bomba pro kuchaře a kuchařky od 9 do 15 let.

A vsaďme se, že ani světaznalý šéf Pohlreich neví, jak se dělají thajské čipsy. Recept na tuhle náramnou ňamku známe a ještě navíc je ryze z místních surovin.

Vaření na táboře

Staň se uznávaným kuchařem

Špičkový kuchař nebo kuchařka mají jen jednu touhu - aby jejich jídlo všem chutnalo. Než toho dosáhli, museli se dlouho učit od zkušenějších. V kuchařském kurzu se naučíš pár základních fíglů, vše si hned vyzkoušíš a úspěch tě jistě potěší. 

Začneš českou kuchyní. Dozvíš se například, jak se dělá základ pod maso a do omáček a proč je důležitý. Mamince pak prozradíš fígl, kterým se její svíčková stane neodolatelnou. Zkusíš také nějaké sladké jídlo. 

Pronikneš do zahraniční kuchyně, zvolíš si nejspíš oblíbenou kuchyni italskou nebo asijskou. Může to být třeba pizza. Jak na to, aby tobě a ostatním chutnalo?

Uvařené jídlo si můžu sníst?

Vždy před začátkem vaření se dovíš, kdo tvůj pokrm sní, 

  • sníš ho ty sám se svoji kuchařskou partou,
  • sní ho jiní táborníci, náhodně zvolení a nebojácní,
  • stvoříte mistrovské dílo, kterým se prezentujete na rautu,
  • dáš ochutnat rozhodčím, kteří vyhodnotí vaše soutěžní jídlo, a zbytek sníte,
  • anebo přijede velký šéf Pohlreich a všechno poletí oknem, ale to se ti jistě nestane.

Bude záležet na tvojí kuchařské partě, jaký jídelníček zvolíte. Suroviny vyfasujete v táborové kuchyni nebo je opatříme jinak.

Budu používat konvektomat?

S konvektomatem není ta pravá zábava, využiješ táborovou kuchyňku s běžným vařičem a nádobím.

Mnohem zábavnější bude i vaření v přírodě na otevřeném ohni. Musíš dobře odhadnout, jaké jídlo zvolit a nepřipálit ho. Adrenalinovou zábavou bude hledání potravy v lese, rozdělávání a udržování ohně. A což teprve, když začne pršet.

Odvážní kluci a holky okusí i skutečný život v přírodě. Poperou se s počasím a jinými nástrahami. Nikdo nezůstane sám, každý bude důležitým členem své skupiny. Poznáš opravdové kamarády a sám pomůžeš druhým.

Zažiješ hodně zábavy, na prvním místě bude ale vždy tvoje bezpečnost. Kdo přežije, odveze si odměnu a doklad o úspěšném absolvování kurzu.

Další zábava v přírodě

V oddílovém programu nebude chybět zábava a sport jako na každém jiném táboře. Zbude čas na koupání a cachtání ve vodě. Většina aktivit proběhne v přírodě, na táborovém hřišti, v řece, rybníku nebo bazénu.

Odeženeme tě od plotny a vyzkoušíš si třeba vzduchovku a luk. Překonáš lanové překážky a podnikneš výpravu po okolí.

Sestav si sám svůj program

Zapojíš se i do nejlepšího večerního programu celého tábora - diskotéky a večerní soutěže.

Co si vzít s sebou na kulinářský tábor

Na výpravy za vařením v přírodě potřebuješ jen jednu věc - kapesní nůž. Nech si jej nabrousit a staneš se kuchařským mistrem.

Ostatní výbavu pro vnitřní i expediční vaření zajistíme - nádobí a další kuchyňské náčiní, nádobí na vaření v přírodě, pily a sekery, potřebné suroviny a další nezbytnosti. 

Ve Fotogalerii si můžete prohlédnout více fotek z proběhlých táborů

Termín/cena - Kulinářský tábor 2019

- pro děti 9-15 let

Turnus Termín 2019 Délka Cena Stav
Doubí 1. turnus 29.6.-12.7. 14 dní 5200 Kč Obsa­zeno
ikona pdf

Informace pro všechny tábory

Všechny naše letní tábory 2019 najdete v přehledu táborů v sekci Letní tábory 2019

Podrobné informace ke všem turnusům a typům letních táborů OKO najdete na:

Důležité informace pro letní tábory 2019 »

Přihláška