logo oko

Letní tábory OKO

Ohlasy z tábora 2010

Ohlasy z táborů v r. 2010 potěšily:

Jaké byly pocity dětí a rodičů před táborem a po něm.
V čem viděli chyby organizátorů.
V čem se podle rodičů změnilo jejich dítě
tabor-sopka-eldorado-2009  Dcera se nesmírně těšila. Na táboře byla spousta zábavy, plno kamarádů, starých i nových, bezva vedoucí, ani chvilka nudy.
Měli jsme trochu obavy ze 14 denního odloučení, z možných nemocí, z možné šikany atd.
Byli jsme maximálně spokojeni, protože dcera se vrátila zdravá a spokojená, jen trochu smutná, protože tábor skončil.
K organizaci tábora nemám výhrady, dcera byla nadšená a o to šlo.
Rozhodně byla po návratu aktivnější než před odjezdem, nekňourala při každém kroku na delším výletě. 
 Jinak pokud jde o hygienické návyky nebo radostný pocit z uklizeného pokojíku, nezaznamenala jsem bohužel žádné pozitivní změny. Ale s tímhle cílem jsme ji na tábor stejně neposílali.   Zuzka
9 let
 tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 Trochu se báli a trochu těšili. Noví kamarádi, ježdění na kole, výborní vedoucí, hry, chutnalo jim i jídlo. Nelíbilo se bodování pořádku (mě, rodiči, ano).
Chtěla jsem, aby si našli nové kamarády, aby se nebáli mluvit s cizími lidmi a spřátelit se s nimi, aby zvládali spolupráci v kolektivu, aby získali nové zážitky a měli na co vzpomínat se světlem v očích. Věděla jsem, kam jdou. Sama jsem tábor před mnoha roky absolovovala a komunikace s Vašim vedoucím před samotným táborem mi vyhovovala.
Věřila jsem, že se jim i přes počáteční strach bude na táboře líbit.
A líbilo! Chtějí jít i příští rok a to je pro mne důkaz. Jsem moc spokojená.
 Starší nijak, mladší je statečnější.  Lukáš
6 let,
 Milan
9 let
 tábor Trhová Kamenice 14.8.-21.8.2010
 Rovněž letos Vám i vašemu kolektivu děkujeme za uspořádání tábora s podporou dětí s celiakii. I přes nepříliš vydařené počasí přijela dcera nadšená a plná dojmů. Věříme, že i v přístím roce se tábor uskuteční a budeme se těšit.    Míša
11 let
 tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 Odjezd spíše prožívala hůře maminka - nervozita, trocha obavy (jeli jsme poprvé, neznámí lidé a prostředí). Samozřejmě se to neobešlo bez slziček na obou stranách. Veliká pomoc byla, že jsme měli sebou kamarádku. Pocity před táborem byly smíšené - zvědavost, očekávání, lehká nervozita.
Kristýnce se na táboře moc líbilo, přijela se spousty zážitků, které všem vyprávěla. Ocenila by méně aktivit a více času na volné aktivity dětí a hraní. Celkově přijela spokojena. Pocity pozitivní, přijelo usměvavé a spokojené dítě se spousty zážitků, i méně pozitivních, ale pro děti velmi prospěšných - stýskání, občas se nám něco nechtělo. Vázla komunikace s rodiči, např. zpráva o příjezdu na tábor. Dohlédnout na to,aby např. se děti ozvaly rodičům, dorazily všehovšudy dva pohledy, což zase můžem vnímat, že prostě nebyl čas.
 Trošku jsme se "otrkaly", a myslím, že vše vystihne věta mé dcery po příjezdu: "Maminko, bylo to moc hezký a fajn, ale jsem moc ráda, že už jsem u vás doma!"  Kristýna
8 let
 tábor Doubí 4.7.-17.7.2010
 V sobotu 21.8. se vrátila Andrejka z tábora a byla moc, moc nadšená. Pusu nezavřela, jak stále povídala o tom co tam prožila. Chtěla jsem vám a vašemu kolektivu poděkovat za to, že má zážitky, na které bude ráda vzpomínat.
Děkuji a pokud to bude možné, budeme se těšit na příští rok.
   Andrejka
10 let
 tábor Trhová Kamenice 14.8.-21.8.2010
 David se na ten tábor určitě těšil. Měl i smíšené pocity, protože nevěděl, kam vlastně jede a co ho tam čeká. Na mou otázku, jak se těší na tábor, mi odpověděl: "Normálně já to neřeším".  Ale to je prostě David, bere život tak jak jde. Nic moc neřeší. David s kamarádem byli opravdu spokojení, celou cestu domů nám vyprávěli své zážitky. A doma pokračoval už sám. Ale jednu malou připomínku bych přece jenom měla. Byli jsme trošku zklamaní, že nedostali žádnou malou upomínku na tento tábor.
Měla jsem po pravdě trochu obavy, protože jsem o vašem táboře nic nevěděla. Pouze z internetu. David s kamarádem chtěli jet na paintballový tábor, a tak jsem sedla k internetu a hledala. Nakonec se mi nejvíce zamlouval ten Váš. Byla jsem ráda, že všechno dopadlo na 100%. Že jsem opravdu vybrala dobrý tábor. David byl spokojený a ničeho nelitoval.
Jen mě mrzí, že David nezačal jezdit na tábory dříve. Nikdy na tábor nechtěl jet. Starší syn jezdil pravidelně. Je moc dobře, že máte takový velký výběr táborů s určitým zaměřením, každý si najde to svoje. Nenašla jsem žádný problém.
 David se určitě v ničem nezměnil. Jen si přivezl hezké zážitky.  David
13 let
 tábor Doubí 26.6.-4.7.2010

Jaké byly pocity dětí a rodičů před táborem a po něm.
V čem viděli chyby organizátorů.
V čem se podle rodičů změnilo jejich dítě
 Přidávám se ke kladným ohlasům na tábor. Rovněž náš syn  přijel z tábora spokojený. Chceme poděkovat i slečně Růžence za hlídání našich kluků. Obdivuji váš um zabavit děti všech věkových kategorií. Ještě jednou moc děkuji.
   Filip
11 let
 tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 Jelikož již vloni syn na táboře byl, věděl do čeho jede a jak to na táboře vypadá. Samozřejmě pro něj je důležité vědomí, že se na táboře bydlí v chatě kde je WC i sprcha a nemusí nikam běhat přes tábor, když ""se mu chce"" :),
Svůj první tábor proži na Novém Řadově a tam se mu nelíbilo. Takže zázemí je dobrý podnět. Jakub byl nadšený. Líbilo se mu kromě ostatních her vaření guláše v kotlíku. A střelba ze vzduchovky a luku. Honza jednoznačně zabodoval :).
Tajně jsem doufala, že se mu bude líbit tak jako vloni a tábor zvládne. A při odjezdu se to potvrdilo. Jen co sedl s kamarádem do autobusu už o nás rodičích ani moc nevěděli. Zamávat ale zvládnul :).
V momentě, kdy Jakub vystoupil z autobusu a pusu nezavřel a to ještě ani doma, jak mi musel všechny zážitky převyprávět a podělit se s nima, jsem věděla, že tábor naprosto splnil svůj účel. Příští rok  se tedy zřejmě znova zúčastní. Jestli mohu být kritická, nelíbí se mi organizace odjezdů na tábor.
 Nevím v čem se změnil. Je to kluk a s těmi je občas těžké pořízení. Na táboře si jednoznačně umí poradit a postarat se o sebe. V domácím prostředí je to zase trošku jiné. Takže pro mě je asi důležité, že se umí o sebe v jiném prostředí postarat bez úhony.  Jakub
9 let
 tábor Doubí 17.7.-30.7.2010
 Můj syn se těšil na nové zkušenosti při hře paintball. Očekávání bylo splněno především při hře paintball i při sjíždění řeky Lužnice. Očekávali jsme ale také spravedlé rozdění skupin podle věku, což při hře nebylo. Očekávala jsem, že se můj syn naučí chování a střílení z painballové zbraně a získá nové zkušenosti a přátele. Zklamání z toho, že oddíl starších stále vyhrával. Dále se mi nelíbil úklid odpadků v areálu tábora, který děti museli po příjezdu udělat a nedostali ani rukavice. Také jsem očekávala fotografie, které bych si mohla z vašich stránek stáhnout. Bohužel jsem téměř žádné fotografie s mým synem nenašla.  Má nové zkušenosti se zbraněmi a ví, jak se s nimi chovat.  Emanuel 10 let  tábor Doubí 26.6.-4.7.2010
 Děkuji za organizaci tábora, dcera byla moc spokojená a určitě si to bude chtít příští rok zopakovat. Měla bych ale dotaz, zda existují nějaké „ztráty a nálezy“ i po skončení tábora. Postrádám světle modré pončo/pláštěnku. Na koho se mohu obrátit zda se náhodou nenašlo? Ještě jednou díky a přeju hezký zbytek léta!    Gábina
6 let
 tábor Trhová Kamenice 14.8.-21.8.2010
 Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za vzornou organizaci tábora. Musím se přiznat, že jsem před začátkem měla docela obavy. Nejen proto, že jsme Váš tábor neznali, ale také proto že synové na 14-ti denním táboře ještě nebyli.
Už v průběhu mi bylo jasné, že volba byla dobrá. Při telefonátech (mobil jsme staršímu Jirkovi nechali s ohledem na jeho závislost na tom "být v kontaktu") byl evidentně nadšen a mladší syn dokonce tak dokonale, že s námi ani nechtěl mluvit. Když jsme si pro ně přijeli, byli sice rádi, že nás vidí, ale Petr prohlásil, že by tam ještě klidně zůstal.
Od příjezdu jsme o táboře mluvili mockrát, ale ani jednou jsme nezaznamenali jedinou zápornou rmaci. Za cca 10 let jejich života jsem sice zvyklá, že jsou to přeci jen chlapi - tzn. osoby bez touhy mě detailně rmovat o tom, co se kde dělo, ale kdyby se jim tábor nelíbil, byly by reakce rozhodně jiné. Samozřejmě nevím, zda by nezazněla nějaká kritika z Vaší strany směrem k našim synům, ale vzhledem k tomu, že oddílový vedoucí o žádném průšvihu nemluvil, tak snad bylo vše v pořádku.
Váš nápad s možností volit si částečně program považuji téměř za geniální. Fotky na webu jsou také moc pěkné. Ještě jednou děkuji, přeji hodně úspěchů při organizování dalších akcí a už se těšíme na příští rok. I. S., Štěchovice PS: Z tábora jsme si přivezli navíc kraťasy a triko. Kdyby po nich někdo z oddílu 9 moc toužil, jsou u nás k dispozici. Kluci mi sice dokonale popsali komu patří, ale ani příjmení ani adresu samozřejmě neví.
   Petr
9 let,
 Jirka
11 let
 tábor Doubí 4.7.-17.7.2010
 Ráda bych Vám poděkovala za svou dceru. Byl to její první tábor, napsala nám (po lehkém psychologickém nátlaku) jeden pohled a jeden dopis, který končil slovy "a vůbec se mi nestýská!". Vrátila se nadšená, plná dojmů, pusu nezavřela, když líčila, co všechno dělala, co všechno vyzkoušela. Děkuji a přeji hezký zbytek léta. A už se těšíme na příští rok.    Zuzana 9 let  tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 Těšil se, byl nadšený, že odjíždí a bude hrát paintball. Zklamání, že bylo málo paintballu a špatné počasí (málo koupání), nadšený z kamarádů, vedoucího Štěpána, horolezení a výuky breakdance ..... jo a prý na konci byl skvělý raut se švédskými stoly :-). Očekávali jsme, že syn přijede se spoustou zážitků a že se mu splní jeho sny, tj. horolezení, paintball, breakdance, kolo atd. Byla jsem nadšena spokojeností syna, který den pusu nezavřel.  Je nyní z něj lepší horolezec a na vodě si vylezl svou první skálu i slanil. získal nadšení k tanci :-)  Marek 10 let  tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 Rád bych poděkoval za tábor, ale nejen za tábor ale i ostatná akce. Tábor v Doubí byla naše první akce a kluk Jiří 12 let přijel tak  nadšen, že od té doby absolvujeme všechny vaše akce.
Jsem nadšen hlavně z toho, že se náš syn dříve stranil dětí a byl velmi málo mluvný, ale vy dokážete nemožné, nejen že povídá hodiny a hodiny, co prožil, ale vrací se štastný a spokojený a naučil se spustu nových věcí. Vaše akce jsou plné zábavy a nemusím se o něj bát a náš syn se nenudí.
Moc vám tímto děkuji a přeju mnoho takových krásných táborů a štastných dětí.
   Jirka
12 let
 tábor Doubí 4.7.-17.7.2010

Dobrý den,velice to uteklo a já píši až ted, když mi přišla připomínka od vás. Já jsem také velice ráda, že si to můj syn u vás velice užil. Byl na 1. běhu paintbolový tábor. Moc spokojen, takže už šetřím na příští rok. A já poprvé neřešila co můj syn jí. Má celiakii a vzorně jste se postarali. Děkuji!!! Veselá Pavla   

 Matěj
12 let
 tábor Doubí 26.6.-4.7.2010
 Nevěděl co ho čeká, na 14 dní jel poprvé. Získal nové kamarády a naučil se hrát si v kolektivu dětí. Očekávali jsme, že se mu na táboře bude líbit a nebude se chtít předčasně vrátit domů. V kolektivu zvlčel a naučil se odmlouvat, následujících 14 dní jsme ho museli rovnat. Zmatek při odjezdu na tábor, nejlépe by bylo označit tabulí název táboru z odjezdového místa nebo autobus.  Je sebevědomější.   Dominik 7 let   tábor Doubí 17.7.-30.7.2010
 Viki se těšila na nové kamarády, na zážitky, ale měla obavy z odloučení od rodičů. Viki se vrátia spokojena, velmi si chválila vedoucí odd, Lucku /III.odd./, dle vyprávění Viki velmi hezký přístup k dětem, často na ni vzpomíná. Ráda bych ji prostřednictvím tohoto dotazníku poděkovala. Přáli jsme si, aby dítě bylo spokojené v kolektivu dětí a s vedoucí odd., což se splnilo, zároveń strach o bezpečnoast dítěte. Myslím, že tábor splnil očekávání, Viki určitě ráda pojede i v příštím roce. Dle vyprávění dítěte si myslím,že celková organizace tábora je dobrá.   
 Nezaznamenala jsem žádné změny  Viktorie 8 let  tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 Náš syn Jiří odjížděl na tábor a velice se těšil na nové zážitky a nové kamarády.Tábor byl naprosto perfektní, každý den byl plný zážitků a náš syn se nenudil. Výhoda bylo, že si každý den mohl vybrat aktivitu. Pocity z tábora má vynikající, mě jako rodiči vadilo, že syn má za vedoucího anglicky mluvícího občana, synovi to nevadilo, nějak se dorozuměli. Ale přece jen bych očekával na českém táboře českého vedoucího. Jinak syn přijel naprosto nadšený a těší se na další tábor s vámi. Zmatek u autobusu, kde jsme se nemohli dlouho dopátrat ke komu se přihlásit, dále jsem byl překvapen, že při povinné kontrole nebyly objeveny vši, které se pak vyskytli první den na táboře.  Je více kamarádský, nápaditý a upovídaný.  Jirka
12 let
 tábor Doubí 4.7.-17.7.2010
Jaké byly pocity dětí a rodičů před táborem a po něm.
V čem viděli chyby organizátorů.
V čem se podle rodičů změnilo jejich dítě
 Odjížděla s tím nejkrásněším pocitem, co mohla mít, díky novým zážitkům, které je čekaly s koňmi. Moje dcera byla nadšená z kolektivu a ze zábavy, kterou vedoucí pro ně pořádali. Očekávala jsem, že se moje dcera pozná s novými kamarády, moje dcera přijela z tábora samostatněší než byla před táborem. Bohužel si myslím, že vedoucí by měli více dohlížet na děti.  V komunikaci a samostatnosti  Diana
11 let
  tábor Doubí 26.6.-4.7.2010
 Moje dcera nechtěla z tábora jet domů! Moc se na tábor těšila, našla si nové kamarády. Myslím, že tábor neměl chybu. Ještě to počasí :-(. Jela prvním rokem, chtěla jsem, aby byla samostatná. Jela uplně sama a bez kamarádů. Já měla strach, co a jak, protože ještě neumí psát, ale zvládla to perfektně. Myslím si, že tábor byl super. Mé očekávání spočívalo v tom, aby si dcera tábor užila a to se splnilo na 100 %.
Už před táborem byla samostatná, na táboře ji bavila keramika, hráli různé hry.
 Myslím, že se nezměnila.  Adéla
6 let
 tábor Trhová Kamenice 14.8.-21.8.2010
 Dcera se velmi těšila na tábor a vrátila se nadšená. Chyběly jí vyjížky na pramicích, celotáborová hra, ale jinak byla spokojená. Vybrali jsme tento tábor, protože zde byl oddíl keramiky a spalo se v chatičkách se soc. zařízením. Dceři se na táboře libilo, kroužek keramiky jí nenadchl (navštěvuje keramiku v DDM), když pojede příště, zkusí jinou aktivitu.  Žádnou změnu jsem nepozorovala  Andrea 10 let  tábor Doubí 17.7.-30.7.2010
 Těšil se, ale zároveň trochu nejistoty, co bude, ale těšení převládalo. Myslím, že tábor veškerá očekávání splnil, syn byl velmi spokojen. Vyzkoušel si aktivity, které doposud neznal a těšil se na ně. Očekávali jsme, že se naučí větší samostatnosti, rozhodnosti, ale hlavně vypadne od počítače a bude v přírodě, s kamarády. Předpoklad, že balit spoustu věcí nemá cenu, se mi po táboře potvrdil. Nejraději používal pár oblíbených věcí, na něco ani nešáhl. Vrátil se spokojený a nadšený a to bylo to nejdůležitější. Myslím, že vše bylo vpořádku.  Žádnou zásadní změnu jsem nezaznamenala.  Marek 13 let  tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 Očekávání: nejistota, sama mezi neznámými. Noví kamarádi, poznání, zábava, nové prostředí - vše bez komplikací. Pobyt splnil to, co jsme předpokládali. Ze slov dítěte se nedá usoudit na nějaké podstatné chyby.  Vyrostla :o)  Adéla
8 let
  tábor Trhová Kamenice 14.8.-21.8.2010
 Na táboře v Doubí již byla a proto se na něj hodně těšila. Přijela naprosto nadšena z koní a nových kamarádů.  Tábor známe, protože dcera na něm byla již předešlý rok hodně spokojená, a proto jsme znovu tábor zvolili. Přijela znovu velmi spokojena, ale stěžovala si spíš na to že předešlý rok byly víc u koní. Domů se jí moc nechtělo, proto věřím, že její celkový pocit z tábora je velmi dobrý. Dcera si na nic nestěžovala, spíš naopak vše chválila.  Přijela spkojená a rozdováděná a nabitá novými dojmy.  Zuzana
13 let
 tábor Doubí 17.7.-30.7.2010
 Naše Alenka se na tábor velice těšila. Byla spokojená, bavila se. Předpokládala jsem, že se co nejlépe postaráte o naše dítě. Nelíbila se mi kontrola hygieny. Naší 6 leté dceři, která má vlasy "po prdel" nikdo nebyl schopen za celý tábor umýt ani učesat vlasy, nebo jí v tom alespoň pomoci! 
  Zůstala stejná.   Alena
6 let
  tábor Trhová Kamenice 14.8.-21.8.2010
 Syn se hrozně těšil - jel poprvé. Očekávání tábor splnil snad jen v noční hře. Jako rodiče jsme měli samozřejmě obavy, jak to vše zvládne. Očekávali jsme, že se naučí trochu samostatnosti a zažije spousty legrace a dobrodružství.
Pocity v průběhu tábora nebyly dobré. Chyba byla, že jsme synovi dali s sebou mobilní telefon. Volal a brečel, že chce domů. Z počátku se nepohodl s dětmi, to se zřejmě moc nezlepšilo ani v průběhu celého pobytu.
Bohužel musím říct, že mám špatný pocit z vedoucího Víti, který se mnou problémy nechtěl řešit po telefonu. Syn není žádný "anděl", ale pan vedoucí Víťa je přeci jen výchovný článek. Pomohl nám až pan hlavní vedoucí Hupcej, který je, myslím si, takový ten správný táborový vedoucí.
   Dominik 8 let   tábor Doubí 4.7.-17.7.2010
 Krok do neznámého prostředí a mezi neznámé lidi, mého syna stresuje. S obavou jak tento pocit překoná, byl velmi silný. Vzhledem k pestrosti a úžasné kombinaci různých aktivit na táboře, neměl syn příliš mnoho příležitosti ke stesku. Z tábora byl nadšen. Nemohu říci v čem mě zklamal, na nic si nemohu stěžovat. Především dodržení hygieny. Nesrovnatelné. Tábor předčil veškerá má očekávání.
Chybou bylo, že vedoucí nedohlídli, zda alespoň 1x za celý pobyt dítě napsalo domů.   
 Samostatnější, na příští tábor se těší. Není již tak plachý  Samuel 7 let  tábor Doubí 26.6.-4.7.2010
 Jonáš, jel s vámi letos poprvé, nevěděl, co ho čeká. Měl s ním jet bratranec, ale ten bohužel kvůli operaci nemohl, tak se mu moc nechtělo. Měl za sebou dva tábory a na tom prvním se mu vůbec nelíbilo, takže měl smíšené pocity před odjezdem.
Když přijel byl tak hodný, jakoby se vrátil jiný kluk:). Uklízel si po sobě a pořád vyžadoval nějakou akci. Byl pěkně rozjetej :). Jonáš přijel z tábora úplně nadšený. Bulel, že se tam chce vrátit a že byl krátký :). Jídlo mňamózní, vedoucí skvělý, hry, akce a diskošky... všechno parádní.
Jediná noční bojovka se mu nelíbila, prý bylo značení hodně daleko od sebe, tak se děti hodně bály a holky brečely strachy, měly slzy jak hrachy :)).
Po brouzdání na vašich webových stránkách jsem s vámi posílala Jonáše s hodně dobrým pocitem.
Pocity po táboře jsou ještě lepší, než bylo moje očekávání. Příští rok Jonáš pojede zas, to je jasná věc :).
Malý zádrhel byl před odjezdem na parkovišti, to vnímali všichni rodiče, ale zřejmě došlo k nedorozumění.  Běhali jsme s rodiči sem tam a nevěděli kam naše děti patří. Asi bych zvolila lepší označení jak seznamů dětí tak vedoucích."   
 Na táboře se Jonáš naučil spoustu nových věcí, chytlo ho horolezectví, tak teď občas chodíme na umělou stěnu a chodí na keramiku, která ho také hodně bavila na táboře.  Jonáš
8 let
 tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 Syn už na několika táborech byl, takže určitou zkušenost má. Na paintballovém táboře ale ještě nebyl, vůbec s touto aktivitou neměl zkušenost, tak měl trochu obavy, jak tohle zvládne. Taky byl trochu zvědavý, jestli si najde kamarády, když jede sám. Ale i na ostatních táborech byl v podobné situaci, tak věřil, že tohle snad nebude problém.
Tábor se synovi líbil, obohatil ho o novou aktivitu, o zážitky a kontakt s milými lidmi. Myslím, že ho nic nezklamalo, alespoň se o nějakém zklamání nebo nenaplnění představ nezmínil.
Mě, jako matce, se honí v hlavě, když syn někam odjíždí, hlavně to, aby se v pořádku vrátil. Takže jsem očekávala, že se mu snad nic nestane a že se mu bude na táboře líbit. Zní to jednoduše, ale není to zase tak málo, jak to vypadá.
Vrátil se v pohodě, zdravý a  v pořádku, spokojený a plný zážitků, takže moje očekávání a pocity po táboře byly v rovnováze. Organizace přihlašování, odjezdu a věcí tohoto rázu, byla z mého pohledu v pořádku.  
 Myslím, že se syn výrazně nezměnil. Je už docela velký, takže jsem žádnou moc změnu v návycích nepozorovala. Jo možná, líp si dokáže utáhnout tkaničky na botách. To asi potřeboval při "boji", aby se mu nemotaly kolem.To dřív flákal.  Vojta
13 let
 tábor Doubí 26.6.-4.7.2010
 Dcera se na tábor moc těšila, jela s kamarádkami ze školy, ale  přála si poznat i "nové tváře" :-). Myslím, že její očekávání se naplnila ve všech směrech.
Přála jsem si, aby prožila příjemných 14 dní a aby se jí trochu zvýšilo sebevědomí a byla zase o něco  samostatnější. Řekla bych, že moje očekávání bylo vyplněno, že  dcera přijela spokojená, s novými kontakty a samostatnější. Vlastně mě nenapadá asi nic, s čím bych byla, co  se týká organizace tábora, nějak nespokojená.
 Řekla  bych,  že  je samostatnější  v úsudku, víc  přemýšlí  o  druhých  lidech a příčinách  jejich  chování.  Rozhodně  jí  pobyt  na  táboře  prospěl  ve  smyslu  mezilidských  vztahů.
 ??  tábor Doubí 4.7.-17.7.2010
Těšil se na paintball. "Akce-akce-skvělé". Čekali jsme, že se syn pořádně "vyřádí". Přijel sprostý jako dlaždič. Zírali jsme něj a chvíli mu trvalo, než se vrátil do normálu !!! Nevím jak to napsat -  slovník- sprosté vyjadřování nechali vedoucí dojít docela daleko.
 mínus - slovník
plus - samostatnost
 David
10 let
 tábor Doubí 4.7.-17.7.2010
Jaké byly pocity dětí a rodičů před táborem a po něm.
V čem viděli chyby organizátorů.
V čem se podle rodičů změnilo jejich dítě
 Syn jel poprvé na tábor, takže se hodně těšil a trochu bál. A hlavně to bylo poprvé, kdy byl dva týdny bez rodičů a sourozenců. Zdá se, že všechna jeho očekávání se naplnila. Respektive se mi z něj nepovedlo vyrazit, jestli tam bylo něco, co se mu nelíbilo. Takže asi bylo vše v pořádku.
Jet na tábor byl nápad syna. Takže jsem doufala, že pro něj nebudu muset za tři dny přijet. Do poslední chvíle jsem nevěděla, jestli to byl dobrý nápad, ale ve skutečnosti to Tomášovi prospělo. A jsem opravdu moc ráda. Příští rok už chce jet i dcera.
Naprosto souhlasím s tím, že nechcete návštěvy rodičů a že nejsou vítány mobilní telefony. Ale pro mě bylo dost o nervy, být odkázána jen na korespondenční lístky od syna - které naštěstí přišly celkem dva!!! (a samozřejmě jsem nechtěla telefonovat hlavnímu vedoucímu jenom proto, abych se zeptala, jestli je všechno v pořádku). Takže bych uvítala, kdybych si někde na internetu mohla najít pár fotek a něco jako deník, co děti na táboře každý den dělaly.
A jedna praktická připomínka. Při odjezdu se manžel dozvěděl, že Tom potřebuje přední a zadní světlo na kolo. Já jsem je posílala dodatečně poštou - a nakonec se ukázalo, že Tom je vůbec nepotřeboval.
  Tom má určitě více sebevědomí, naučil se ozvat se, když se mu něco nelíbí a už se tolik nestydí.  Tom
 8 let   
 tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 Zvědavost a nervozita jaké to tam bude a trocha dobrodružství pro děti. Očekávána byla bojová hra, která nebyla. Ale výborně jste vařili. To bylo nad očekávání. Super. Spokojenost dětí je nadevše. Někteří vedoucí si prý občas pouštěli za zády dětí pusu na špacír. Mluvili prý občas vulgárně. Ale tomu se u mladší generace asi nedá úplně zabránit.          
  Mé dítě je pořád stejné. A to fajn.  Kristýnka 11 let,
 Michal 14 let 
  tábor Trhová Kamenice 14.8.-21.8.2010
 Barunka odjížděla  s neutrálním pocitem, díky negativnímu táboru jiného pořadatele v loňském roce na Blaníku u Benešova. Letos zažila: kamarádky, kamarády, pohodu klid od rodičů, legrace, určitě náplň do života, samostatnost, povinnosti, ale legraci a radost. Barunka jak všichni ví, odjela pro závažné vyšetření hlavy, na které jsme čekali rok. Bohužel vyšlo na termín tábora. přijela jsem pro ní,  Bára byla bez problémů, ale co bylo nejdůležitějsí, když jsem jí vracela, moc se těšila zpět a to je pro mě nějvětším přínosem. Díky všem, co se o děti takto starají a mají zájem.  jak už jsem psala tábor je prostě bomba.  Bára
8 let
 tábor Doubí 4.7.-17.7.2010
 Natěšenej, chvalil moc vedoucího a rozdělení na painball. Jel už podruhé, tak víme co očekávat. Věřili jsme, že vše bude OK a nezklamali jste. Stěžoval si jen na krupicovou kaši a rozdělení skupin na kmeny.  Stejný lajdák jako než odjel.  Tomáš 13 let   tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 Jako každý rok se moc těšila. Tábor super, ale naštvalo ji, že nebyla v oddíle ani v autobuse s kamarádkou z naší vesnice, z toho byla smutná.
Jelikož Hanka už je velká a jezdí s vémi od semi let, tak jsme věděli do čeho jdeme. Chtěli jsme, aby se jí tam líbilo, našla si nové kamarády a aby byla spokojena. Vše bylo v pořádku, ale přijela určite větší a dospělejší a upovídanější.
 Spoustu věcí řeší rozumněji a s rozvahou a má prima nápady, jak zabavit mladší sestru a spoustu nápadů z tábora.  Hana
12 let
  tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 Těšil se, tábor splnil očekávání, syn byl spokojen a plný zážitků. Nevím o žádném problému  V ničem  Lukáš
7 let
 tábor Trhová Kamenice 14.8.-21.8.2010
 Na tábor se těšila. Tábor dceři splnil úplne vše, co si jen ditě o prázdninách může přát. Nechtěla jet ani domů. Měli jsme trošku strachu.
Když jsme přijeli na tábor (vlastni doprava), tak jsme měli trochu strach co a jak, jen jsme viděli batohy a děti nikde. Ale tábor je to nejlepší, co mužete dát ditěti o prazdninách. Na táboře se Adéla zabavila, hráli soutěže, prostě pravý tábor.
Když človek přijede poprvé, tak neví, kde má dítě nechat nebo co a jak. Chvíli jsme čekali, jestli k nám někdo příjde, ale pak jsem šla za skupinkou vedoucich, domluvili jsme se co a jak a bylo to v pořádku.
 Určite je samostatnější  Adéla
6 let
 tábor Trhová Kamenice 14.8.-21.8.2010
 Dobrý den, dcera odjížděla na tábor se strachem, jak to zvládne 14 dní bez maminky. Odjížděla bez telefonu a celá rodina očekávala každý den pohled se zprávou, jak se ji daří.
Všechny pohledy přišly se sluníčkem a radostí z tábora. Na dotaz, zda v roce 2011 pojede na tábor odpověděla ANO. První tábor se zdařil. Děkujeme.
Dcera jela na keramický tábor. Mysleli jsme,že bude více keramiky. Za 14 dní byla pouze 2x. Jinak se ji líbily hry, nejvíce Bruncvíkovo putování.
Měli jsme strach z prvního tábora, zda to celé  zvládne. ZVLÁDLA. Dceru jsme vyzvedli na táboře. Ukázala nám celý tábor, nadšená ze své vedoucí a celého 4. turnusu. Překvapila nás rozloha tábora. Výborná kuchyně, prý vařili lépe, jak ve škole. Nelíbilo se nám vybavení chatky pro 11 dětí, záchody.
 Více soběstačná, bez upozornění si stele a rovná prádlo.      

 Veronika 9 let
 tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 S dobrým! Splnil ve všem očekávání. Čekala jsem, že se mi vrátí praví táborníci. Jsou stejné, v ničem se nezměnily.  Je mnohem samostatnější  Lenka 13 let,
 Michaela 10 let
 tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 Těšila se. Byla nadšená. Obavy, jak to tam bude vypadat. Moc pěkné místo a prostředí. Nemám žádné připomínky 
 V mluvení a samostatnosti.  Nikola 13 let   tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 Těšila se. Vše bylo ok, tábor se jí libil. Aktivní, bezpečný a zajímavý týden s koňmi. Nedozvěděli jsme se o ničem, co by jí vadilo.           
 Nic výraznějšího jsme nezaregistrovali.  Sofie
10 let
 tábor Trhová Kamenice 14.8.-21.8.2010
 Odjížděla zvědavá a natěšená. Z tábora se vrátila v pohodě a podle vyprávění se rozhodně nenudila, tak si myslím, že tábor splnil vše. Chtěla jsem, aby se osamostatnila, poznala nové kamarády a zažila nějaké dobrodružství. Vše v pořádku.
Myslím, že by u malých dětí - 7 let - chtělo více dohlédnout na hygienu, nevím, jestli 3 sprchy za týden jsou dostatečné, když byly děti celý den venku.
 Nestydí se tak, jako před táborem, přijde mi "otrkanější"   ??  tábor Trhová Kamenice 14.8.-21.8.2010
 Velmi se těšil. Splnilo se mu to, co očekával. Ubytování super, i když je cimprlik na hygienu, oproti dřívějším táborům neměl větších výhrad. Byli jsme nervózní, ale organizace byla skvělá. Přijel spokojený a na táboře byl spokojený. Chyby - není nám nic známo.  V ničem, jen přijel nabytý zážitky. Byli jsme opravdu spokojeni.  Ondra 12 let  tábor Doubí 26.6.-4.7.2010
 Těšil se na kamarády a jel tam, kde už to znal. Veděl do čeho jde a co ho čeká, nejsem si vědoma ničeho co by se mu na táboře nelíbilo. Věděli jsme, že tam bude mít kamarády, že si tam užije legraci a že pro děti je nachystaný zábavný program, jak to na táboře bývá a jak tomu bylo i minulý rok, proto kluci jeli na stejný tábor jako vloni a nemuseli jsme hledat něco jiného. I prostředí dobře znali a chystají se příští rok jet znovu. Na táboře se klukům opět líbilo, byli spokojeni se vším, na nic si nestěžovali, tak tábor proběhl podle našeho očekávání.
Určitě bych připoměla, že nebyl dobře zorganizován odjezd na tábor, chápu, že nemůžete ovlivnit příjezd autobusů, ale možná by mohla být větší rmovanost, proč je takové zpožďení. Taky se nám nelíbilo, že děti které tam jedou společně se svými kamarády a jiné tam neznají musí jet každý jiným autobusem a nelze to organizačně přizpůsobit při odjezdu. Děti byly stejného věku neviděli jsme v tom žádný problém a hláška, že to dvě hodiny vydrží se nám moc nelíbila. Přeci jen některé děti jsou míň přizpůsobivé.
Prohlížet dětem hlavy jestli mají vši je určitě na místě, ale způsob prohlížení asi nebyl zrovna vhodný, když jedny ruce sahaly všem dětem do hlavy, snadno je mohly přenest i těm kdo je neměl.
 Myslím, že v ničem, jak odjelo tak se spokojené vrátilo a za to vám organizátorům určitě děkuji, jsme s vašim táborem spokojeni a doporučujeme ho i druhým.  Michal 13 let  tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 Honza se moc těšil až do té doby než zjistil, že jeho kamarád Adam nejede. Přesto tábor asi předčil očekávání, byl nadšený ze všech aktivit. Moc chválil vedoucí. Trochu si stěžoval na jídlo.
Doufala jsem, že nezklamete a to se potvrdilo. Děti se nenudily. Žasla jsem, jak mám samostatné dítě. Velkým problémem je odjezd. Hromadný zmatek, kdy všichni označují autobusy 1 a 2. Možná by bylo lepší vymyslet něco jiného a stačilo by označení 10 a 20 nebo červený a zelený. Pokud odjíždí více táborů najednou je to velký chaos, tak jako letos.
 Větší samostatnost a pohodovost. Díky Vám za to.  Honza 11 let  tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 Těšila se, že bude mít jiný program než můžeme zajistit my- hry, sport a nové dovednosti v partě. Dobře se bavila, přijela se spoustou zážitků. Jsem spokojena, nevím o ničem špatném, jen odjezd byl trochu zmatečný.  Je samostatnější, poprvé se jí letos nestýskalo do slziček, ač jsme byli v kontaktu mobilem  Kristýna 11 let  tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
Jaké byly pocity dětí a rodičů před táborem a po něm.
V čem viděli chyby organizátorů.
V čem se podle rodičů změnilo jejich dítě
 Celkem v dobré náladě. Byl spokojen, líbilo se mu. Tábor byl cyklistický, moc výprav na kole se nekonalo, to ho docela mrzelo. Klukovi se líbilo, tak není co k tomu dodat. Jen taková perlička. Přivezl si domů vylíhlé malé myšky, jěště byly živé, takže pár věcí jsem musela vyhodit.
Jen malá maličkost - převzetí dítěte bylo na rychlo a nevěděli jsme např. číslo oddílu.
 Asi v ničem, vše je přistarém.  Pavel
11 let
 tábor Trhová Kamenice 14.8.-21.8.2010
 Tím že jela moje druhá dcera poprvé, tak mi přišlo že měla pocity smíšené. Sice jsme pro ní přijeli za týden (byli jsme tak domluveni) tak hned v neděli chtěla jet znova na tábor, což mě potěšilo a kdyby mi nebylo trapně, tak tam Terku odvezu.
Starší dcera Sára už byla na vašem táboře po páté a vždycky byla nadšená, i když chybičky se vždycky vloudilyy co se týče některých dívek, ale to už je zřejmě pubertou. Tak doufám, že příští rok finance dovolí a pojedou  obě znova do Doubí, tam se jim moc líbilo. Holky byli nadšené, Sára k vám jezdí na koňský tábor a přála by si, aby to u koní bylo delší a nebo častější. Všechno se mi zdálo dobré, holky byly nadšené a to mi stačí,
 Není tak stydlivá.  Sára
11 let,
 Tereza 11 let
  tábor Doubí 17.7.-30.7.2010
 Jakub se moc těšil, protože jel s kamarády ze třídy a na táboře už byl. Plně splnil očekávání, co se týče aktivit. Stížnost byla na jídlo. Velmi špatně ze začátku nesl to, že v oddíle jsou pouze 4 kluci, jinak holky a že většina aktivit probíhala s dalším pouze dívčím oddílem. Čekala jsem samostatnost. Přijelo spokojené dítě, ale já jsem neočekávala takovou pohromu, co se týkalo mokrých bot, ale to už jsem řešila.  Změna asi není žádná, pouze si uvědomil, že i když jede s klukama, které zná, není to vždy to nejlepší. Všem moc děkuji za prima tábor.  Jakub
9 let
  tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 Dcera se velice těšila a počítala dny do odjezdu. První osamostatnění dítěte a zvědavost jak zvládne 14 dní úplně sama mimo domov. Na internetu se psalo o pohádkách pro nejmenší před spaním a ty prý nebyly. Přes den byl ale program prý super.
Z tábora dcera psala jak se jí strašně stýská a že brečí a tak jsem očekávala především negativní pocity. Ale už v autě po cestě domů z tábora vyprávěla, co všechno zažila a jaké to tam bylo, i přes to stýskání, super.
Rodičům byly slíbeny každý den rmace na facebooku, ale ty tam bohužel nebyly. U malých dětí bych doporučila maličkou koordinaci (kontrolu - i přes listovní tajemství) odesíláné pošty. Děti občas píšou, když je přepadne stesk, a rodič pak doma "šílí", jestli nemá pro dítě jet a dítě je přitom v úplném pořádku a tábor si užívá.    
Po návratu chtěla se vším pomáhat, sama bez vyzvání si uklízela pokoj, užívala si "kontaktu" s členy rodiny. Postupem času se ale dostala do "svých zajetých kolejí" a vše se vrátilo do časů před táborem.
  Určitě ale se více osamostatnila, zjistila, že si umí poradit i bez rodičů, získala více sebedůvěry.  Magda
7 let
 tábor Doubí 17.7.-30.7.2010
 Terka se těšila, ale byla mirně nervozní, protože nikoho z dětí předem neznala a poprvé absolvovala 14-i denní tábor. Těšila se hlavně na koně. Myslím, že její očekávání tábor splnil (program, zábava, kamarádi). Neřikala o ničem, co by ji zklamalo, kromě toho, že jedna její spolubydlící ostatní okradla o nějaké bonbony a drobné peníze.
Byli jsme zvědaví, jak zvládne delší tábor, jezdila předtím jen na týdenní akce. Doufali jsme, že se jí tam bude líbit. Očekávali jsme, že neznámý kolektiv zvládne, protože je kamarádská a obvykle nemá problémy se zapojit mezi neznámé děti. Byli jsme moc spokojení, že se jí na táboře líbilo i proto, že jsme tábor vybírali pouze na internetu, neměli jsme s ním žádnou osobní zkušenost ani doporučení. Udělalo nám radost, že nám rovnou oznámila, že chce jet příští rok znovu. Jediné, co nás trochu překvapilo bylo, jak pozdě chodily děti spát. Chápeme, že jsou různé večerní akce a že děti v chatce také hned nejdou spát, ale přesto nás překvapilo, že se běžně ozývala i okolo 23. hod večer.
 Pochopila, že i kamarádka z chatky ji může okrást. Vystřízlivěla trochu z touhy jezdit na koni (celoročně), protože jeden z koní byl prý trochu zlobivý a kousal, takže pochopila, že se zvířaty není jen legrace a zábava. Obojí si myslím, že je pro ni užitečné.  Tereza 10 let  tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 Syn se na tábor velice těšil, byl zvědavý na nové kamarády, prostředí i táborové hry. Domů se vrátil nadšený, plný zážitků.
Chtěli jsme, aby prožil část prázdnin jinak než jindy. Synovo nadšení po návratu předčilo naše očekávání. Nevím o ničem nepovedeném.
 Nemůžu popsat žádnou významnou změnu. Možná přijel samostatnější, víc se snaží prosazovat své názory a odporuje doporučení starších :o) Možná to je ale jen věkem - 13-letí odporují skoro všichni :o))  Vít
13 let
tábor Doubí 26.6.-4.7.2010
 Moc se mu nechtělo (nebyl tam počítač :-)), ale dohodl se s kamarádem z loňska, tak to zvládl. Našel si nové kamarády, zábavně strávil volný čas, jen byl zklamaný, že letos nebyl paintball, i když byl v programu tábora uvedený.
Jelikož už syn odjížděl podruhé a loni se vrátil spokojený, neočekávala jsem žádné problémy. Spokojenost na obou stranách. Nic mě nenapadá. Jen nevím jestli je nutné mít v táboře bufet, protože potom je kapesné bezedné. Když si děti mohou koupit colu, nebudou přece pít šťávu.
 Nezměnil se
 Marek 12 let   tábor Doubí 17.7.-30.7.2010
  Před táborem nedočkavost, radost a velká zvědavost. Očekávání splnil hlavně v programové pestrosti, zábavě a dcera byla ráda, že má hodnýho vedoucího Tomáše, ale měl by i vědět, co si děti po večerech vypráví, neboť si vyprávěly hororové příběhy, po kterých Míša nemohla 14 dní spát sama v pokojíčku :-).
Chtěli jsme, aby naše dítě bylo zabaveno, aby poznalo nové kamarády a zároveň aby bylo v hezkém peostředí. V podstatě se nám všechna očekávání splnila. Není nic, co bysme vytkli.
 Nepostřehli jsme, že by se naše dítě po táboře změnilo.  Míša
10 let
 tábor Doubí 4.7.-17.7.2010
Smíšené pocity s předchozích jiných neúspěšných táborů (spíše nechtěl jet, plakal). Přijel spokojený a plný dojmů!
Přála jsem si, aby se mu tam hlavně líbilo :). Očekávání splněno maximálně.
Chyby v organizaci před odjezdem, nástupu do autobusů a odchodu dětí po návratu. Vybíraní dokladů a peněz těsně před odjezdem ve dveřích autobusu, přesto, že byl dostatek času, než autobus přijel.
 Je možná trochu klidnější a "dospělejší"  Lukáš
9 let
 tábor Doubí 17.7.-30.7.2010
 Byl to jeho první tábor v životě. Velmi se těšil a neměl žádné obavy, což mne velmi potěšilo. Myslím, že byl spokojený se vším. Neuvědomuji si, že by si na něco stěžoval. Měl jsem samozřejmě obavy, protože to byla jeho první zkušenost s táborem. Měl jsem strach zejména z nějaké šikany nebo ubližování všeho druhu. Na druhou stranu jsem věděl, že mu to může dát spoustu krásných a nezapomenutelných zážitků.
Pocity po táboře byly velmi příjemné, protože bylo na synovi vidět, že byl spokojen a že se mu na táboře líbilo. Ocenil bych větší důraz na dodržování pravidelné hygieny. Myslím, že v místě, kde jsou k dispozici sprchy by mělo být standardem, že se děti každý den sprchují. Dále jsem velmi negativně vnímal absolutní nedostatek rmací, které byly slíbeny prostřednictvím Facebooku. Chápu však, že to byla zřejmě vyjímečná situace, způsobená výpadkem internetu kvůli bouřce; alespoň tak nám to bylo presentováno.
 Nezaznamenal jsem žádná zásadnější změnu.  Honza
7 let
  tábor Doubí 17.7.-30.7.2010
 Stejně jako každý rok odjížděla tak trochu s obavami, protože nejel nikdo z loňského roku. Hrozně se těšila na koně, a tak si jich také i užila. Nesvěřila se s žádnými problémy, které by během tábora měla. Obava z toho, aby nebyla na táboře drzá. Žádná stížnost po příjezdu nepřišla, takže úleva. Opravdu si nemyslím, že byste měli něco měnit. Přístup celého týmu je obdivuhodný a děkuji všem, že se nenechají někdy rozmazlenými, jindy drzými dětmi odradit a pořádají další a další akce.    Anna
13 let
 tábor Trhová Kamenice 14.8.-21.8.2010
 Tešila se, ale zároveň se obávala, jelikož nevěděla kam jede. Jela již počtvrté a pokaždé jinam, jen jeden tabor se opakoval. Ocenili jsme, že dcera mohla se svou nemocí (celiakie) jet na tábor, byť i se zdravými dětmi a vidět, že na to není sama, zároveň měla možnost využít svého velmi oblíbeného koníčku, a to koní. Dále možnost spláceni tábora a perfektního jednání. Nadšeni, sranda a jela bych hned taky. Nadšeni a "maminko prosím tě mohu jet příští rok zase?". Zdá se mi, že vše probíhalo v pohode.  Myslím v kolektivu, samostatnosti a více se upla ke svému koničku (KONĚ)  Alena
11 let
 tábor Doubí 17.7.-30.7.2010
 Nemohla se dočkat a přitom jela poprvé. Ráda jezdí na koni a moc se jí to líbilo. Spousta nových kamarádů a naučila se tancovat. Měla jsem po předchozích zkušenostech strach z prostředí, ale po příjezdu se obavy rozplynuly. Vypadá to tam moc pěkně. Moc jsem se na dceru těšila, ale jí se vůbec nechtělo domů. Moc se jí tam líbilo. Plakala. Nenašla jsem žádnou chybu. Jakákoliv komunikace byla skvělá.  Jelikož je z Moravy, tak styl mluvení :-)  Nikola 13 let  tábor Trhová Kamenice 1.8.-14.8.2010
 Těšili se oba dva, jeli s kamarády a věděli že to bude podobné jako školka v přírodě. Já jsem byla spokojená, že děti byly rády, i když přiznaly, že se jim trošku stýskalo, ale štěstí je, že jsou dva a že vaše oddíly se setkávají.
Co se týče telefonů a zjištování, zda jsou v pořádku také OK. Dětem i nám rodičům se líbili i jejich vedoucí Petra i Renča a Andrejka s Mirkou.
Nijak zvláštní očekávání jsem neměla, aktivity máte dobře popsané na stránkách a já jsem sama na tábory jezdila, tak si myslím, že o moc se to nezměnilo. Jen aby vycházelo lepší počasí. Pokud děti přijely nadšené a vědí, že příště pojedou zas, tak je u nás spokojenost.
Jednu připomínku bych měla - z pátého turnusu nemáte skoro žádné fotky, našli jsme tam kuřátka ale Lovce kde byl syn ne.
 Mají více kamarádů, jsou samostatnější, strašně je nadchla strašidelná noc.  Iva
6 let,
 Vít
7 let
 tábor Trhová Kamenice 14.8.-21.8.2010

A můžete se těšit na další naše Letní tábory