logo oko

Letní tábory OKO

Rybářské akce OKO

Rybářský zážitek v babím létě

Pokud ti je 6-16 let a vlastníš rybářský lístek, pojeď si zarybařit k Orlické přehradě. Naše rybářské víkendy ti k tomu nabídnou zcela zdarma i adrenalinové aktivity k vyzkoušení - paintball / airsoft / NERF / 100 m lanovku přes rybník. Dva dny nabité rybařením a akčním programem pro akční děti.

Rybářský tábor

Kde akce probíhá

Základnou pro naše aktivity je areál v Podolí I

Přímo v něm je menší rybník, na kterém si zdokonalíš rybářské techniky a naučíš nové. Na pořádný lov chodíme k přehradě Orlík, vzdálené 3 km. Po ní se plavíme na nafukovacích člunech. Díky nim si můžeme zvolit nejlepší lovné místo. Kvůli bezpečnosti si každý "námořník" v člunu oblékne naši záchrannou vestu. Převažující formou rybolovu je sportovní styl - chyť a pusť. Přesto si občas nějaký úlovek upečeme a sníme.

Ubytování je ve srubech. V areálu je mnoho možností ke sportovnímu vyžití, chlubí se i špičkovým paintballovým hřištěm nebo uzavřenou střelnicí pro střelbu ze vzduchovky či luku. Velmi oblíbený je gaga-ball a travnatá hřiště využijeme pro různé sporty. K zahození není ani flotila člunů a paddleboardy.

Podmínky účasti

Akce není určena úplným začátečníkům, musíš mít:

  • rybářský lístek a povolenku na údolní nádrž Orlík,
  • rybářskou výbavu dle platného rybářského řádu a libovolné nástrahy, případně návnady.

Rybářskou výbavou se rozumí prut, naviják, vlasec, vidlička nebo držák na prut, podběrák, vezírek, peán nebo kleštičky na vyprošťování háčků, skládací nebo svinovací metr a drobností jako jsou háčky, olůvka a splávky. Hodí se rybářská skládací stolička.

Návnady a nástrahy lze zvolit dle libosti (kukuřice, šrot a jiné vnadící směsi).

Základní vybavení

Kromě rybářské výbavy je nutné vybavení pro pobyt a tvé pohodlí:

  • pořádný spacák,
  • teplé oblečení pro celodenní či celonoční lov,
  • pláštěnka, náhradní obuv, svítilna - nejlépe čelovka, zavírací nůž,
  • hygienické potřeby, léky.
  • Dále si s sebou vezmi sobotní oběd (začínáme večeří), plechový či plastový hrnek a láhev na pití.

Každý účastník dostane od nás prostěradlo a polštář s povlakem.

Kdo akci povede

Vašimi vedoucími, pomocníky při rybaření a vášnivými rybaři jsou Vlasta Fajkus, tel. 775 331 780, a Aleš Hřebík. Na úvodní fotce je vidíte s jejich letošním úlovkem. Možná i vám se nějaký takový sumec společně s nimi podaří ulovit.

Vedoucí jsou zdatnými rybáři, oba vystudovali rybářskou školu a mají letité zkušenosti s dětských táborů. Umí pochválit snaživé děti a poradí si i s těmi zlobivějšími. Každopádně kdo chce, může se od nich dost naučit.

Organizační zajištění, dotazy a přihlášky - Alexandr Hupcej, tel. 733 387 057, e-mail: sopka.eldorado@gmail.com

S kým spolupracujeme

Chceme spolupracovat s místními organizacemi Rybářského svazu ČR a nabízet náš program ke zpestření jejich celoroční činnosti. První vlaštovkou spolupráce je rybářský kroužek při DDM Milevsko, panu Kvitovi děkuji za cenné rady při přípravě našich rybářských akcí.

Paintball k vyzkoušení

K paintballové bitvě je vhodné oblečení do terénu (ideálně maskáče), pevné boty, šátek na krk, hodí se kšiltovka a rukavice.

Zapůjčení zbraně, masky a k tomu 200 ks paintballových kuliček je pro všechny účastníky rybářského víkendu zdarma.

Co je v ceně

V ceně je ubytování, strava, pedagogický a zdravotní dozor, výdaje na program, včetně paintballu, ceny do soutěží, zdravotní materiál, léky v případě ošetření naším zdravotníkem.

V ceně naopak není doprava - účastníka musíte přivést do areálu v Podolí I a po skončení akce z něj odvést. Dále v ceně nejsou poplatky a léky při návštěvě zdravotnického zařízení či hospitalizaci dítěte.

Termín/cena - Rybářský víkend OKO 2020

- pro děti 6-16 let

Turnus Termín 2020 Cena
Podolí I, 1. běh 19.9.-20.9. 300 Kč
ikona pdf
Podolí I, 2. běh 26.9.-27.9. 300 Kč
ikona pdf
Podolí I, 3. běh 3.10.-4.10. 300 Kč
ikona pdf
Podolí I, 4. běh 10.10.-11.10. 300 Kč
ikona pdf

Informace k rybářským víkendům 2020

Podrobné informace ke stažení:

Podrobné informace k rybářským víkendům »

Přihláška