logo oko

Letní tábory OKO

Tábor pro rodiče s dětmi uprostřed přírody a pozitivně naladěných lidí

Pobyt pro rodiče s dětmi do 8 let pořádáme ve srubovém táboře Podolí I u Písku.

Připravený program dovolí lehkou ochutnávku táborového života, celodenní program pro děti a dospělé. Tvůrčí dílny a zábava pro všechny.

tabory-oko-2009

Společné informace pro všechny termíny

Pro koho je akce připravenaPřihláška

Tábor pro aktivní rodiny, kde si hrají s dětmi jejich rodiče, poznávají a zkoušejí nové aktivity a rádi si vyzkoušejí spolupráci i soutěžení se stejně naladěnými rodinami. Tábor pro rodiče s dětmi s programem je také dobrou školou sebepoznání a vstřebání impulzů pro další rozvoj dětí.

tabory-oko

Navazujeme na předchozí bejby tábory v Horním Bradle, Trhové Kamenici a Nové Pace. Letos předpokládáme účast cca 20-25 rodin na každé z akcí.

tabory-oko-2009

Vítejte v letním táboře

Staneme se malými nebo velkými pomocníky malých kamarádů a prožijeme společné hry, soutěžení v lese, na louce, ve vodě nebo pod střechou.

Pomůžeme třeba při výrobě přírodních šperků, postavíme lesní domečky, naučíme se písničky, básničky nebo tanečky a zkusíme se celí zapatlat při výrobě keramiky a dalších výtvorů a výrobků.

Překonáme úskalí večerního pohádkového lesa, cestou za pokladem, nasměrujeme všechny malé i velké cyklisty po okolních lesních cestách nebo ukážeme cestu k tajemným kráčejícím stromům.

Dopolední program pro rodiče s dětmi střídá společné činnosti sportovní, tvořivé a soutěžní. Při nich předpokládáme aktivní účast rodičů - pomohou svým menším nebo méně šikovným dětem a sami si také zkusí něco vyrobit a zapojí se do soutěží a hrátek.

Připravíme k tomu veškeré pomůcky a materiál (papíry, čtvrtky, vodovky, tempery, fixy, nůžky, krepové papíry, provázky atd.), sportovní vybavení (míče, míčky, velké kostky apod.). Nebudou chybět ani drobné odměny, jejichž výherci se stanou samozřejmě všichni malí účastníci soutěží.

Večery mohou rodiče strávit u táboráku (buřty, kytara), vrhneme se na výrobu masek na karneval pro naše spící andílky i pro sebe. S nejaktivnějšími se sejdeme třeba u batikování nebo u jiných večerních tvůrčích dílen. Můžeme se také oddat sladkému nicnedělání, klábosení se starými a novými přáteli nebo odpočinku.

Prohlédněte si fotky z r. 2018
  Přehled táborů rodičů s dětmi:
 • rok 2009 - Skřítkov,
 • rok 2010 - Léto s Neználkem, Bořek a šikulové,
 • rok 2011 - Ferda detektivem, Žofka v ZOO,
 • rok 2012 - Cesta do pravěku, Krakonošovo,
 • rok 2013 - Shrekovi zlobříci, Rumcajs,
 • rok 2014 - Včelka Mája, Příběh hraček, Já padouch a Mimoňové,
 • rok 2015 - Asterix a Obelix, Mach a Šebestová,
 • rok 2016 - Madagaskar, Krteček a Kamarádi, Doba ledová,
 • rok 2017 - Hledá se Dory a Nemo, Hurvínek a Mánička,
 • rok 2018 - Hotel Transylvania, Mauglí v džungli.
tabory-oko-2009

Organizace tábora

Dopolední společný program dětí a rodičů mají na starosti naši programoví vedoucí, aktivně se zapojí také maminky a tatínkové.

Odpolední čas si organizují buď samy rodiny nebo je pro zájemce připraven další program, případně mohou rodiče své starší děti (od cca 4 let) zapojit do našeho odpoledního programu a užít si chvíli volna.

tabory-oko-2009

Večerní program pro zájemce bude opět v režii našich programových vedoucích.  Po uspání dětí se mohou rodiče uvolnit třeba u táboráku, diskotéce nebo při společném tvoření.

Každý den po večeři bude společné setkání rodin. Na něm se vyhodnotí skončený den, ocení všichni malí účastníci a řekneme si, co přinese další den v naší táborové kolonii.

Na jídlo budou chodit rodiny společně a stolování dětí bude plně pod dozorem jejich rodičů. Snídaně je formou švédských stolů, ostatní jídla (oběd, večeře, svačina) formou jednotného menu.

Stručně se dá říct, že společný program je v režii našich programových vedoucích, ostatní starost o děti zůstane na Vás rodičích. Jakákoliv činnost je nepovinná, kdykoliv se můžete rozhodnout pro vlastní program (výlet, vycházky, lenošení ...). Při veškerém společném programu s dětmi je vhodné vyloučit konzumaci alkoholu a kouření.

Program Avengers

V srpnovém termínu je pro nejstarší děti 8-9 let připraven samostatný program Avengers. Pokud budou mít zajem, mohou si tento program zvolit i děti 7-leté.

Program Avengers vychází z programu běžného dětského tábora. Jsou připraveny sportovní hry, dobrodružné výpravy do lesa, adrenalinové aktivity (paintball pro zájemce) či výtvarné a tvůrčí aktivity. Program je rozdělen na dopolední a odpolední část, případně večerní program.

Děti bydlí se svými rodiči a rovněž s nimi chodí na jídlo. S výjimkou organizované činnosti odpovídají za ně po celou dobu rodiče.

Témata jednotlivých turnusů

tábor rodičů s dětmi

Verneovky

Podolí I, 21.6.-27.6.2019

tábor rodičů s dětmi

Superhrdinové

Podolí I, 25.-31.8.2019

Charakteristika ubytování

Ubytování není hotelového typu, v jiném termínu slouží výhradně dětským táborům. 

Plně odpovídá ve všech areálech standardům dětského tábora, a není primárně určeno pro náročnější klientelu. Úklid pokojů, chatek a srubů během akce a po jejím skončení si účastníci zajišťují sami.

Pár fotek areálu tábora v Podolí I

Tábor rodičů s dětmi v Podolí I u Písku

Letní tábor Podolí I najdete uprostřed lesů, v jižních Čechách, 14 km od Písku.

Rozsáhlá prostranství areálu umožňují dětem bezpečné hraní a poskytují dostatečné zázemí v deštivém počasí. Lesy, louky, rybníky, zdravá příroda v bezprostředním okolí tábora s množstvím borůvek a hub.

K dispozici je běžné sportovní a táborové vybavení, travnatá hřiště na fotbal a volejbal, pingpongové stoly, prosklená společenská místnost.

Za návštěvu stojí Písek, Červený hrádek, Tábor i jiná zajímavá místa v okolí.

Rodiče s dětmi

Ubytování v Podolí I je v jednopatrových srubech se 7-10 postelemi. V každém srubu budou bydlet jedna až dvě rodiny. Pokud se účastníte celého pobytu a jste alespoň tři, nemusíte srub sdílet s jinou rodinou, pokud sami nebudete chtít. Jinými slovy když budete jen dva, pravděpodobně budete ve srubu bydlet s jinou dvoučlennou rodinou.

V přízemí jsou buď dvě samostatné postele, nebo dvě palandy, dále skříňky k uložení věcí a stůl se židlemi.

V patře je pět samostatných postelí a dostatek úložného prostoru. Přízemí s patrem spojuje otevřené schodiště.

Na zakryté verandě u vchodu posedíte s přáteli a dopijete v klidu svou kávu i za deště.

WC, umyvadla a sprchy jsou ve dvou samostatných budovách.

K dispozici je také vícepokojová přízemní budova, v níž můžou bydlet tři rodiny. V budově jsou tři pokoje se společným WC a umyvadlem. Domluvte se s kamarády a zvolte tento typ ubytování v přihlášce.

Za volná lůžka nic nedoplácíte. Typ ubytování si zvolíte v přihlášce.

Tábor pro rodiče s dětmi

Doprava

Doprava do tábora je individuální.

Auto je možno bezplatně parkovat v areálu tábora.


Tábor OKO
Podolí I č. 92
398 43 

O pořadateli

tabory-oko-2011

Eldorádo z.s. je občanské sdružení zkušených organizátorů letních táborů, jarních a podzimních táborů, víkendových akcí a programů pro předškoláky.

Zajištění akce: Alexandr Hupcej, tel.: 733 387 057,
e-mail: sopka.eldorado@gmail.com

Programový garant a přihlášky vyřizuje: Míša Hupcejová,
tel.: 732 161 706, noe.lodicka@gmail.com

Na přípravě a průběhu akce se podílí Rodinné centrum Lodička

Cena, platba, stornopoplatky

Cena je za celý pobyt a zahrnuje ubytování, celodenní stravu a pití, zdravotní zabezpečení, včetně zdravotního materiálu a léků, drobné ceny a sladkosti v soutěžích, společné akce a další atrakce a jiné nutné i méně nutné výdaje pro pestrý program. Zdarma je zapůjčení sportovního vybavení.

Cena nezahrnuje dopravu - doprava je individuální. Cena rovněž nezahrnuje výlety do okolí a spotřební materiál pro večerní dílny.

Za zapůjčení povlečení se platí přímo správci areálu (50 Kč za komplet). Můžete si případně přivést svoje povlečení nebo spacáky. Peřiny a polštáře jsou k dispozici.

Platba je na začátku pobytu v závislosti na počtu osob a případně počtu dní, vypočítaná podle tabulky ve smluvních podmínkách.

Neplatí se záloha a v případě odřeknutí pobytu před zahájením pobytu ani žádné stornopoplatky. Předpokládáme, že se přihlásí opravdoví zájemci a odřeknou jen při vážném důvodu.

Při předčasném ukončení nebo pozdějším nástupu se vrací část ceny podle tabulky ve smluvních podmínkách.

https://goo.gl/forms/6QH6MS3aGchvjLjN2

Jak se přihlásit

 • prostudujte si pozorně smluvní podmínky s organizačními informacemi
 • Rozmyslete si volbu typu ubytování, dohodněte se případně na společném ubytování s přáteli
 • vyplňte on-line formulář rodinné přihlášky. Přihlášku Vám na Váš e-mail potvrdíme a pošleme výčet vyplněných údajů. Není třeba nic posílát klasickou poštou.
 • V případě obsazení akce, je možné se přihlásit mezi náhradníky - vyplňte prosím přihlášku. Pokud se místo uvolní, budeme Vás ihned kontaktovat.

Termín/cena - Tábor pro rodiče s dětmi 2019

- vedoucí akce: Míša Hupcejová, tel. 732 161 706,

- místo: Podolí I (u Písku).

Téma Termín 2019 Věk dětí Obsa­zenost Pod­mínky
Verne­ovky 21.-27.6. do 8 let Volná místa
ikona pdf
Super­hrdinové 25.-31.8. do 9 let Obsa­zeno
ikona pdf

Ceny pro termín 21.-27.6.2019

Cena do 2 let Cena 2-5 let Cena 6-8 let Cena dospělý
800 Kč 1800 Kč 2200 Kč 3000 Kč

Ceny pro termín 25.-31.8.2019

Kategorie Avengers 7- 9 let je již zaplněna, nelze ji zvolit. Možné je stále přihlásit děti do 7 let včetně. (změna 8.2.2019)

Cena do 2 let Cena 2-5 let Cena 6-7 let Cena 7-9 let Cena dospělý
800 Kč 1800 Kč 2200 Kč 2500 Kč 3000 Kč

Cena je za jednoho účastníka (závislá na jeho věku) za celý pobyt (6 nocí), čili celkovou cenu za Vaši rodinu získáte součtem odpovídajících cen, uvedených v tabulce. Platí se na místě na začátku pobytu (záloha není požadována).

Při kratším pobytu (pozdější nástup nebo předčasný odjezd) je od ceny za celý pobyt odečtena sleva za dny neúčasti podle tabulky ve smluvních podmínkách.

Při kratším pobytu dalšího dospělého účastníka se účtuje poměrná částka (zaokrouhlená na stovky nahoru).

Co si s sebou zabalit?

Necháme na Vás. Nezapomeňte si přibalit kola, ochranné přilby a dobrou náladu. Nezapomeňte také na doplňky oblečení k tématu tábora.

Pro inspiraci nabízíme seznam doporučených věcí, určený našim táborníkům pro běžný tábor.

tabory-oko-2014