logo oko

Zimní tábory OKO

Lyžařský tábor OKO

Jarní prázdniny Praha 6-10, Praha-východ, Praha-západ a Plzeň

Sněhové dobrodružství pro kluky a holky od 6 do 16 let. Nezáleží na lyžařské zdatnosti. Zimní tábory jsou šité na míru jak začínajícím tak zdatným lyžařům.

Podívej se, jak trénují naši instruktoři na alpském ledovci.

Zimní tábory OKO

Zimní lyžařský tábor 2019
- lyžování s profesionály

Jsem pokročilý nebo zdatný lyžař
Kilometry lyžování na perfektně upravených sjezdovkách se zasněžováním. Vhodnou sjezdovku zde nalezne každý lyžař - zimní tábor s lyžováním pro náročné.

Jsem začátečník nebo mírně pokročilý lyžař
Nenáročné sjezdovky v okolí ubytování, ale i v celém areálu jsou vhodné pro začínající lyžaře. 

Mám běžky a chci na nich podniknout túru po hřebenech. Doplňková zábava pro zájemce, kteří si chtějí zpestřit lyžování běžkami. Zdatným zájemcům běžecké vybavení zajistíme (doporučeno od 10 let).

Po lyžování - tvůrčí a zábavné společné aktivity, diskotéka, video rozbory lyžování, pro zájemce noční lyžování, výlet po hřebenech… A hlavně každý den překvapení se zážitkem.

Internetové zpravodajství a elektronické dopisy. Denní příděl zpráv a fotografií účastníků najdete na našich stránkách. Rodiče budou mít každodenní možnost posílat e-mailové dopisy svým dětem - zimní tábor on-line

Kde budeme lyžovat - na svazích Špičáku (přes 1200 m n.m.) u Železné Rudy na české straně Šumavy a za hranicí v německém Hohenbogenu na večerním lyžování.

Přihláška

Sleva: sourozenecká 200 Kč pro druhého a další sourozence.

21.1.2019 Přihlašování je zastaveno.

6.2.2019 Přihlašování opět spuštěno, dostali jsme od hotelu pokoj navíc.

13.2.2019 Přihlašování je definitivně zastaveno.

Cena a termíny 2019

Termín Cena Jarní prázdniny
17.2.-24.2.
(8 dnů)
4.600 Kč Praha 6-10
24.2.-3.3.
(8 dnů)
4.600 Kč Praha-východ, Praha-západ, Plzeň

V ceně: všechny uvedené aktivity, doprava na zimní tábor a zpět, doprava do Hohenbogenu, vydatná strava a nápoje celý den, ubytování, povlečení, dozor, program, ceny do soutěží.

Co není v ceně: vleky a lanovky v areálu Špičáka a Hohenbogenu - 2200 Kč – předání v podepsané obálce v den zahájení zimního tábora. Věkovou kategorií jsou děti 6-16 let.

Zimní tábory OKO hotel Stella ve Špičáku

Ubytování: Hotel Stella – přímo u lanovky ve Špičáku, Šumava. Čtyř až osmilůžkové pokoje, WC a sprchy na každém pokoji, teplá voda ve sprchách neomezeně. Venkovní vířivka

Jídelna, společenská místnost jen pro nás, příjemné prostředí prostorné budovy.

Odsud budeme vyrážet na naše každodenní výpravy.

Strava: snídaně formou švédského stolu, teplé obědy a večeře, česká kuchyně, druhá večeře, pití celodenně a neomezeně.

Prvním jídlem je večeře, posledním balíček na zpáteční cestu domů.

Zimní tábory (jarní tábory) jsou především o lyžování

V zahajovací den účastníky přiřadíme do družstev podle lyžařské zdatnosti (začátečníci -mírně pokročilí - pokročilí - zdatní lyžaři). V průběhu kurzu se zařazení do družstva může změnit v závislosti na osobním zlepšení lyžaře.

Všichni se mohou účastnit našich vykutálených her, zdatní též výpravy na běžkách (od 10 let).

Naši lyžařští instruktoři tě mohou naučit klasické a moderní sjezdové lyžování. Mezi jejich speciality patří race carving, body carving, závodní lyžování, skoky na lyžích a pokročilé techniky sjezdu jako je třeba skákaný oblouk. Můžete být bez obav, naučíme lyžovat každého. Záleží jen na tobě, co vše budeš chtít umět a s čím se budeš chtít po táboře pochlubit kamarádům.

Pokročilí a zdatní lyžaři lyžují naplno dopoledne i odpoledne na obtížnějších sjezdovkách. Pořídíme videozáznam jízdy každého lyžaře pro zlepšení jeho stylu ježdění - rozbor videozáznamu ve spolupráci s kvalifikovanými instruktory.

Začátečníci a mírně pokročilí lyžaři mají intenzivní výuku lyžování dopoledne a také odpoledne podle zájmu a únavy. Zpočátku na kratších a mírnějších svazích, postupně na náročnějších, v závislosti na osobním pokroku každého lyžaře. Zlepšení lyžařské zdatnosti je u kategorie začátečníků a mírně pokročilých nejvíce pozorovatelné.

Doprovodný program

Kromě lyžování patří k zimním táborům všelijaké dovádění na sněhu, ve sněhu nebo pod sněhem, stavění sněhuláků a podobných výtvorů.

Dále třeba venkovní vířivka s výhledem na Špičák nebo výlet po horských hřebenech.

Hry v místnosti dovádivé, stmelující, zábavné nebo uklidňující (třeba deskové hry). Kreativní činnosti pro jednotlivce podle vlastní volby (výtvarničení, výroba masky apod.).

Dozor

Předpokládaný počet účastníků zimního tábora je 30 dětí, 4-5 vedoucích družstev, zdravotník.

Lyžařský a programový dozor: kvalifikovaní certifikovaní instruktoři, zkušení táboroví vedoucí, kvalifikovaný zdravotník a ostřílený vedoucí výpravy s mnohaletými zkušenostmi.

Lyžování

Díky poloze naší chaty stačí přejít či sjet 200 m na lyžích k sedačkové lanovce na Špičák. Na výběr je několik sjezdovek s různou obtížností od modré přes červenou až k černé. Sjezdovky jsou kvalitní a zasněžované, jezdí se na nich i mezinárodní závody.

Těšíme se na večerní lyžařskou výpravu do Hohenbogenu, což je oceňované zimní středisko v německé části Šumavy. 

Každé z družstev má možnost zvolit si svou optimální sjezdovku podle vyspělosti lyžařů a sněhových podmínek.

Upravené běžecké stopy jsou v dosahu naší chaty. Byla by škoda jich nevyužít. Vezměte si s sebou vlastní běžky nebo si je půjčte (doporučeno od 10 let). Pro zdatné zájemce se je pokusíme zajistit v místě.

Skiareály

Skiareál Špičák a Hohenbogen poskytnou množství upravených sjezdovek v centru Šumavy. Dostatek lanovek a vleků umožní zážitek z různě dlouhých a obtížných sjezdovek, sněžná děla jsou samozřejmostí.