Rodiče s dětmi 2016

Tábor pro rodiče s dětmi uprostřed přírody a pozitivně naladěných lidí

Pobyt pro rodiče s dětmi do 8 let pořádáme ve srubovém táboře Podolí I u Písku a v táboře Doubí u Tábora. 

Připravený program dovolí lehkou ochutnávku táborového života, celodenní program pro děti a dospělé. Tvůrčí dílny a zábava pro všechny.

tabory-oko-2009
Přihláška sopka-eldorado-oko-2011 sopka-eldorado-oko-2011  sopka-eldorado-oko-2011   sopka-eldorado-oko-2011 sopka-eldorado-oko-2011 sopka-eldorado-oko-2011 sopka-eldorado-oko-2011 sopka-eldorado-oko-2011 sopka-eldorado-oko-2011 sopka-eldorado-oko-2011

Společné informace pro všechny termíny

Pro koho je akce připravena

Tábor pro aktivní rodiny, kde si hrají s dětmi jejich rodiče, poznávají a zkoušejí nové aktivity a rádi si vyzkoušejí spolupráci i soutěžení se stejně naladěnými rodinami. Tábor pro rodiče s dětmi s programem je také dobrou školou sebepoznání a vstřebání impulzů pro další rozvoj dětí.

tabory-oko

Navazujeme na předchozí bejby tábory v Horním Bradle, Trhové Kamenici a Nové Pace. Letos předpokládáme účast cca 20-25 rodin na každé z akcí.

tabory-oko-2009

Vítejte v letním táboře

Staneme se malými nebo velkými pomocníky malých kamarádů a prožijeme společné hry, soutěžení v lese, na louce, ve vodě nebo pod střechou.

Pomůžeme třeba při výrobě přírodních šperků, postavíme lesní domečky, naučíme se písničky, básničky nebo tanečky a zkusíme se celí zapatlat při výrobě keramiky a dalších výtvorů a výrobků.

Překonáme úskalí večerního pohádkového lesa, cestou za pokladem, nasměrujeme všechny malé i velké cyklisty po okolních lesních cestách nebo ukážeme cestu k tajemným kráčejícím stromům.

Dopolední program pro rodiče s dětmi střídá společné činnosti sportovní, tvořivé a soutěžní. Při nich předpokládáme aktivní účast rodičů - pomohou svým menším nebo méně šikovným dětem a sami si také zkusí něco vyrobit a zapojí se do soutěží a hrátek.

Připravíme k tomu veškeré pomůcky a materiál (papíry, čtvrtky, vodovky, tempery, fixy, nůžky, krepové papíry, provázky atd.), sportovní vybavení (míče, míčky, velké kostky apod.). Nebudou chybět ani drobné odměny, jejichž výherci se stanou samozřejmě všichni malí účastníci soutěží.

Tábory pro nejmenší táborníčky a jejich rodiče

V reálu Podolí I zájemcům domluvíme společnou návštěvu koňské farmy - malí se svezou na ponících, větší děti si mohou vyzkoušet pohled na svět ze sedla opravdového koně a pohladíme si i jiná domácí zvířata.

Večery mohou rodiče strávit u táboráku (buřty, kytara), vrhneme se na výrobu masek na karneval pro naše spící andílky i pro sebe. S nejaktivnějšími se sejdeme třeba u batikování nebo u jiných večerních tvůrčích dílen. Můžeme se také oddat sladkému nicnedělání, klábosení se starými a novými přáteli nebo odpočinku.

Prohlédněte si fotky z předchozích táborů rodičů s dětmi:
 • rok 2009 - Skřítkov,
 • rok 2010 - Léto s Neználkem, Bořek a šikulové,
 • rok 2011 - Ferda detektivem, Žofka v ZOO,
 • rok 2012 - Cesta do pravěku, Krakonošovo,
 • rok 2013 - Shrekovi zlobříci, Rumcajs,
 • rok 2014 - Včelka Mája, Příběh hraček, Já padouch a Mimoňové,
 • rok 2015 - Asterix a Obelix, Mach a Šebestová.
tabory-oko-2009

Organizace tábora

Dopolední společný program dětí a rodičů mají na starosti naši programoví vedoucí, aktivně se zapojí také maminky a tatínkové.

Odpolední čas si organizují buď samy rodiny nebo je pro zájemce připraven další program, případně mohou rodiče své starší děti (od cca 4 let) zapojit do našeho odpoledního programu a užít si chvíli volna.

tabory-oko-2009

Večerní program pro zájemce bude opět v režii našich programových vedoucích.  Po uspání dětí se mohou rodiče uvolnit třeba u táboráku, diskotéce nebo při společném tvoření.

Každý den po večeři bude společné setkání rodin. Na něm se vyhodnotí skončený den, ocení všichni malí účastníci a řekneme si, co přinese další den v naší táborové kolonii.

Na jídlo budou chodit rodiny společně a stolování dětí bude plně pod dozorem jejich rodičů. Snídaně je formou švédských stolů, ostatní jídla (oběd, večeře, svačina) formou jednotného menu.

Stručně se dá říct, že společný program je v režii našich programových vedoucích, ostatní starost o děti zůstane na Vás rodičích. Jakákoliv činnost je nepovinná, kdykoliv se můžete rozhodnout pro vlastní program (výlet, vycházky, lenošení ...). Při veškerém společném programu s dětmi je vhodné vyloučit konzumaci alkoholu a kouření.

Témata jednotlivých turnusů

tábor rodičů s dětmi

Madagaskar

Podolí I, 24.-30.6.2016

tábor rodičů s dětmi

Krteček a kamarádi

Doubí, 15.8.-21.8.2016

tábor rodičů s dětmi

Doba ledová

Doubí, 22.8.- 28.8.2016

Charakteristika ubytování

Ubytování není hotelového typu, v jiném termínu slouží výhradně dětským táborům. 

Plně odpovídá ve všech areálech standardům dětského tábora, a není primárně určeno pro náročnější klientelu. Úklid pokojů, chatek a srubů během akce a po jejím skončení si účastníci zajišťují sami.

Pár fotek areálů tábora v Podolí I a Doubí

Tábor rodičů s dětmi v Podolí I u Písku

Letní tábor Podolí I najdete uprostřed lesů, v jižních Čechách, 14 km od Písku.

Rozsáhlá prostranství areálu umožňují dětem bezpečné hraní a poskytují dostatečné zázemí v deštivém počasí. Lesy, louky, rybníky, zdravá příroda v bezprostředním okolí tábora s množstvím borůvek a hub.

K dispozici je běžné sportovní a táborové vybavení, travnatá hřiště na fotbal a volejbal, pingpongové stoly, prosklená společenská místnost.

Za návštěvu stojí Písek, Červený hrádek, Tábor i jiná zajímavá místa v okolí.

Rodiče s dětmi

Ubytování v Podolí I je v jednopatrových srubech se 7-10 postelemi. V každém srubu budou bydlet jedna až dvě rodiny. Pokud se účastníte celého pobytu a jste alespoň tři, nemusíte srub sdílet s jinou rodinou, pokud sami nebudete chtít. Jinými slovy když budete jen dva, pravděpodobně budete ve srubu bydlet s jinou dvoučlennou rodinou.

V přízemí jsou buď dvě samostatné postele, nebo dvě palandy, dále skříňky k uložení věcí a stůl se židlemi.

V patře je pět samostatných postelí a dostatek úložného prostoru. Přízemí s patrem spojuje otevřené schodiště.

Na zakryté verandě u vchodu posedíte s přáteli a dopijete v klidu svou kávu i za deště.

WC, umyvadla a sprchy jsou ve dvou samostatných budovách.

K dispozici je také vícepokojová přízemní budova, v níž můžou bydlet tři rodiny. V budově jsou tři pokoje se společným WC a umyvadlem. Domluvte se s kamarády a zvolte tento typ ubytování v přihlášce.

Za volná lůžka nic nedoplácíte. Typ ubytování si zvolíte v přihlášce.

Tábor rodičů s dětmi v Doubí u Tábora

Letní tábor v Doubí najdete u Lužnice, 10 km jižně od Tábora.

Celý rozsáhlý areál je oplocen. V bezprostředním okolí jsou lesy, louky a o kousek dál rybníky nebo zatopené pískovny. K dispozici je běžné sportovní a táborové vybavení, včetně pramic, hřiště na fotbal a volejbal, pingpongové stoly, společenská místnost.

Za návštěvu stojí například Tábor, zřícenina hradu Choustník nebo zoo u Tábora.

Ubytování v Doubí je dvojího druhu. Buď si zvolíte ubytování v patrových srubech pro dvě rodiny nebo ubytování v samostatných pokojích v patře hlavní budovy.

V každém srubu jsou palandy a samostatné postele, stoly se židlemi, skříně a skříňky na věci. V přízemí je WC, dvě umyvadla a sprcha. V patře je oddělený malý pokojík se dvěma lůžky. Ostatní obývací prostor v přízemí a patře spojuje otevřené schodiště, není oddělen dveřmi. Ve srubu bydlí standardně dvě rodiny, pokud si přejí i pro tři rodiny zajistí každý srub pohodlné bydlení.

Pokud si zvolíte ubytování v hlavní budově, budete obývat samostatný 4-lůžkový pokoj s jednou palandou a dvěma samostatnými postelemi. V každém pokoji je dostatek prostoru k ukládání věcí v prostorné skříni. WC, umyvadla a sprchy jsou na chodbě a v přízemí budovy. Každá rodina bydlí samostatně, nesdílí své obydlí s jinou.

Za volná lůžka nic nedoplácíte. Typ ubytování si zvolíte v přihlášce.

Tábor pro rodiče s dětmi

Doprava

Doprava do tábora je individuální.

Auto je možno bezplatně parkovat v areálu tábora.


Tábor OKO
Podolí I č. 92
398 43 


Tábor OKO
Doubí č.p. 24
390 02

O pořadateli

Eldorádo z.s. je občanské sdružení zkušených organizátorů letních táborů, jarních a podzimních táborů, víkendových akcí a programů pro předškoláky.

Zajištění akce: Alexandr Hupcej, tel.: 733 387 057,
e-mail: sopka.eldorado@gmail.com

Programový garant a přihlášky vyřizuje: Míša Hupcejová, tel.: 732 161 706, noe.lodicka@gmail.com
tabory-oko-2011

Na přípravě a průběhu akce se podílí Mateřské centrum Lodička

Cena, platba, stornopoplatky

Cena je za celý pobyt a zahrnuje ubytování, celodenní stravu a pití, zdravotní zabezpečení, včetně zdravotního materiálu a léků, drobné ceny a sladkosti v soutěžích, společné akce a další atrakce a jiné nutné i méně nutné výdaje pro pestrý program. Zdarma je zapůjčení sportovního vybavení.

Cena nezahrnuje dopravu - doprava je individuální. Cena rovněž nezahrnuje výlety do okolí a spotřební materiál pro večerní dílny.

Za zapůjčení povlečení se platí přímo správci areálu (50 Kč za komplet). Můžete si případně přivést svoje povlečení nebo spacáky. Peřiny a polštáře jsou k dispozici.

Platba je na začátku pobytu v závislosti na počtu osob a případně počtu dní, vypočítaná podle tabulky ve smluvních podmínkách.

Neplatí se záloha a v případě odřeknutí pobytu před zahájením pobytu ani žádné stornopoplatky. Předpokládáme, že se přihlásí opravdoví zájemci a odřeknou jen při vážném důvodu. 

Při předčasném ukončení nebo pozdějším nástupu se vrací část ceny podle tabulky ve smluvních podmínkách.

Přihláška

Jak se přihlásit

 • prostudujte si pozorně smluvní podmínky s organizačními informacemi
 • Rozmyslete si volbu typu ubytování, dohodněte se případně na společném ubytování s přáteli
 • vyplňte on-line formulář rodinné přihlášky. Přihlášku Vám na Váš e-mail potvrdíme a pošleme výčet vyplněných údajů. Není třeba nic posílát klasickou poštou.
 • V případě obsazení akce, je možné se přihlásit mezi náhradníky - vyplňte prosím přihlášku. Pokud se místo uvolní, budeme Vás ihned kontaktovat.
Termín Místo Věk dětí Téma Vedoucí akce Obsazenost
24.6.-30.6.2016 (7 dní) Podolí I do 8 let Madagaskar Míša Hupcejová volno
15.8.-21.8.2016 (7 dní) Doubí do 8 let Krteček a kamarádi Míša Hupcejová termín obsazen
22.8.-28.8.2016 (7 dní) Doubí do 8 let Doba ledová Míša Hupcejová termín obsazen

Cena
do 2 let
Cena
2-5 let
Cena
6-8 let
Cena
dospělý
Smluvní podmínky
700 Kč 1.600 Kč 2.000 Kč 2.900 Kč smluvní podmínky 2016

Cena je za jednoho účastníka (závislá na jeho věku) za celý pobyt (6 nocí), čili celkovou cenu za Vaši rodinu získáte součtem odpovídajících cen, uvedených v tabulce. Platí se na místě na začátku pobytu (záloha není požadována).

Při kratším pobytu (pozdější nástup nebo předčasný odjezd) je od ceny za celý pobyt odečtena sleva za dny neúčasti podle tabulky ve smluvních podmínkách.

Při kratším pobytu dalšího dospělého účastníka se účtuje poměrná částka (zaokrouhlená na stovky nahoru).

Co si s sebou zabalit?

Necháme na Vás. Nezapomeňte si přibalit kola, ochranné přilby a dobrou náladu. Nezapomeňte také na doplňky oblečení k tématu tábora.

Pro inspiraci nabízíme seznam doporučených věcí, určený našim táborníkům pro běžný tábor.

tabory-oko-2014
Podřízené stránky (1): Přihláška Rodiče s dětmi 2016