logo oko

Letní tábory OKO

Umělecký tábor

Letní umělecká dílna v přírodě

Přijmeme umělce a umělkyně, které baví zkoušet nové věci a ve spolupráci s ostatními chtějí vše předvést publiku. Režiséři, herci, výtvarníci, tanečníci, hudebníci, fotografové a další kumštýři uplatní skvěle svou uměleckou vynalézavost.

Umělecký tábor v přírodě

Radost z vlastního tvoření

Děti tvoří přirozeně a volně, co samy chtějí. Ve své skupince (4-6 dětí) si zvolí vlastní projekt a připraví jej pro závěrečné představení.

Pokud každý v týmu něčím přispěje, zvládnou mnohem víc a mohou se navzájem doplňovat. Rivalita a soutěživost jde stranou, převládá přátelská atmosféra.

Oddílový vedoucí každému týmu pomůže najít optimální cestu k cíli. Každému dítěti poradí v jeho snažení a pomůže mu ujasnit si svou roli v týmu (režisér, výtvarník, fotograf atd.).

Nápady a inspirace

Dříve než se děti pustí naplno do svého projektu, zkusí si společně různé druhy tvoření, třeba malovat v přírodě, komiks, autoportrét, složit melodii, hereckou a taneční improvizaci.

Umělecký tábor umožní každému dítěti projevit své nadání a tvořit bez zábran. Napovíme jeho uměleckému cítění a pomůžeme mu v hledání vlastní cesty.

Oproti jiným typům táborů (třeba sportovní tábory) je umělecký tábor vyhledáván dětmi, které se obejdou bez věčného soutěžení a porovnávání dosažených výsledků s druhými.

Baví je už samotné tvoření a poznávání nových věcí a žádné soutěžení k tomu nepotřebují. Důležitější je svobodné uskutečňování vlastních nápadů a postupů. Když tvoří ve skupině stejně smýšlejících dětí, jsou navýsost spokojené.

Doprovodný program

Zhruba 50 % doby se bude každé dítě zabývat uměleckým tvořením. Zbude dost času na sport, koupání, soutěže, bojovky, výlety a další táborové činnosti.

Umělecky tábor v přírodě

Co si vzít s sebou na umělecký tábor

Hlavně svou touhu volně tvořit.

Pro tvoření je dobré starší tričko, košile nebo zástěra, které se mohou ušpinit a světlé bavlněné tričko nebo kus látky na malování textilie, pokud o to budeš mít zájem.

Bude fajn, pokud si přivezete vlastní hudební nástroj (kromě klavíru či kostelních varhan jakýkoliv), na který umíte alespoň trochu hrát.

Sami dáme k dispozici klávesy, dvě flétny, kazoo, cajón, kytaru a housle.

Můžete si vzít nějaké vybavení pro malování či jiné tvoření, ale pokud je mít nebudete, nevadí, pomůcek máme přehršel.

Kdo umělecký tábor povede

Autorem projektu uměleckého tábora a jeho garantem je Michal Stodůlka.

O projektu a sobě napsal...

Ahoj, jmenuji se Michal, na tábory OKO jezdím od roku 2017. Vedl jsem výtvarný, klasický a pohádkový oddíl.

V roce 2024 povedu umělecký tábor. Vymysleli jsme jej společně s dětmi z loňského výtvarného tábora. V porovnání s ním významně rozšiřuje naše možnosti.

Cílem je spojit různé formy umění. Každé dítě si najde své místo v kolektivních projektech. Nezáleží přitom na jeho věku, zkušenosti či dovednosti. Ceněná bude jakákoliv činnost a tým na oplátku podpoří každého svého člena v jeho snažení.

Vystudoval jsem uměleckou školu v oboru užitá malba. Učil jsem v Londýně i v Česku. Nyní pokračuji ve studiu učitelství na Masarykově univerzitě v Brně.

Zajímají mě alternativní přístupy ke vzdělávání, především Montessori a Dalton. Efektivní komunikace mně pomáhá v diskuzích s dětmi, jde o vzájemnou důvěru a respektování názorů každého dítěte.

Mým koníčkem je fotografování, hra na hudební nástroje, věnuji se DJingu.

Těším se na na náš společný projekt uměleckého tábora. Budu na táboře pomáhat všem začínajícím i pokročilým umělcům a kumštýřům.

Ve Fotogalerii si můžete prohlédnout více fotek z proběhlých táborů.

Termín/cena - Umělecký tábor 2024

- pro děti 6-15 let

Turnus Termín 2024 Délka Cena Stav
Podolí I, 3. turnus 20.7.-2.8. 14 dní 7900 Kč
ikona pdf

Informace pro všechny tábory

Všechny naše letošní letní tábory najdete v přehledu táborů v sekci Letní tábory 2024

Podrobné informace ke všem turnusům a typům letních táborů OKO najdete na:

Důležité informace pro letní tábory 2024 »

 Přihláška 

×